Автор кількох блискучих збірників афоризмів, лікар-кардіолог за фахом та одесит за народженням і станом душі Борис Крутієр якось сказав: «Усі ми вийшли із КПРС, навіть ті, хто в неї ніколи не входив».

Сьогодні КПРС немає. Усім відомо сумний епілог цієї колишньої колись потужної системи. Однак усе це зовсім не означає, що сьогодні з лиця землі зникли і прихильники цього політичного ладу. Щоправда, тепер там, де він колись процвітав, саме він якраз і не популярний.

Про стан справ всередині нинішньої Компартії України, чутки, плітки і «внутрішньопартійні розбірки» в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm'у розповів народний депутат України із фракції КПУ Олександр Голуб.

- Олександре, останнім часом КПУ все частіше привертає до себе увагу, однак не з політичних приводів, а якось все більше внутрішньопартійними чварами. Не секрет також, що ваш патрон, товариш Симоненко, інколи дозволяє грубе, якщо не сказати хамське, поводження з пресою. Чому це?

- Мені невідомі факти грубого, а тим більше хамського поводження з пресою нашого лідера Петра Миколайовича Симоненка. Якщо такі факти дійсно мають місце, їх, безумовно, потрібно обговорювати, але мені про них нічого невідомо. Абсолютно.

Наскільки я знаю, Петро Миколайович максимально відкритий для журналістів, готовий давати коментарі і відповідати на найгостріші запитання.

З іншого боку, сьогодні природа українських ЗМІ піддалася «гламуризації» і підштовхує розповідати аж ніяк не про позицію партії та акції, які нею проводяться.

Сьогодні українських журналістів більше цікавлять «смажені» факти, ніж чиїсь досягнення. Так що це проблема не партії, а української преси, орієнтованої на інформацію певного роду.

А всередині самої партії якраз обговорюються зовсім інші проблеми. Ми думаємо про те, як і які тактичні та стратегічні лінії збудувати в умовах, які склалися, щоб не обдурити своїх виборців і відстояти їхні права при нинішніх умовах і наших можливостях.

- Наскільки мені відомо, через конфлікт з Грачем Симоненко наказав розпустити 14 партійних організацій у Криму. Не боїтеся залишитися без «своїх» там, де їх було найбільше?

- Ви знаєте, ні. По-перше, той конфлікт виник не між Грачем і Симоненком, а між Кримською республіканською партійною організацією та Центральним комітетом партії. Рішення приймалися не через висловлювання Леоніда Івановича, а тому, що частина республіканської організації відмовилася виконати статутні норми.

Статут, який є сьогодні у партії, не передбачає інших дій, і в даному випадку це рішення не Симоненка, а пленуму Центрального комітету. Саме там вирішуються питання про розпуск партійних організацій, які відмовляються виконувати рішення вищого партійного органу, і тут навіть не може бути іншого трактування.

Якщо партія хоче бути партією, згуртованою організацією, вона зобов'язана так чинити. Кожен комуніст, який вступає у партію, підписує документ, у якому чітко сказано, що він ознайомлений зі статутом і зобов'язується його виконувати. На жаль, Леонід Іванович Грач і частина його оточення своїми діями поставили себе поза партією, і тому пленум був змушений прийняти таке рішення.

Сьогодні у Криму приблизно 11 міських і районних комітетів партії практично беззастережно підтримали позицію ЦК у цьому питанні; 12 комітетів не висловилися або висловилися негативно.

У цих районних і обласних комітетах оголошено перереєстрацію членів партії, з кожним окремим комуністом проведено співбесіду, після чого він пізніше прийме рішення, яку позицію йому зайняти.

Так от, у ході цієї перереєстрації у Криму ми зіткнулися з фактом досить серйозних приписок членів партії.

- Це Ви про «мертві душі»?

- Так. Там виявилося забагато неіснуючих комуністів. На жаль.

- Ясно. Наступне запитання. Нещодавно Симоненко заявив, що КПУ не буде голосувати за деякі реформи Азарова. До цього ваша партія практично в усьому підтримувала «регіоналів». Чому раптом такий поворот? Подейкують, цим «протестом» ваш лідер хоче змусити правлячу партію збільшити «матеріальну допомогу», яка виплачується комуністам за кожне позитивне голосування. Це правда?

- Ой, ну от ще дурниці! Чутки є, а конкретних фактів немає! У нас не фракція приймає рішення, а президія і пленум ЦК. Вони і керують фракцією. І всі рішення з принципових питань голосування приймаються колегіально. У питаннях, які стосуються реформ, у нас є чітка програма, яку всі комуністи виконають. І до якихось там торгів це не має ніякого стосунку.

Ми з самого початку заявили, як ставимося до псевдосоціальних ініціатив уряду. Негативно. І цю свою позицію змінювати не збираємося, незважаючи на те, що входимо до складу парламентської більшості.

- Олександре, сьогодні КПУ стрімко втрачає і без того невеликий рейтинг. Прихильники Компартії вважають, що це «заслуга» Симоненка, якому наплювати на КПУ і якого цікавлять винятково гроші, молода дружина і власне підростаюче покоління. Що Ви відповісте цим людям?

- По-перше, цим людям потрібно уважно подивитися на результати останніх виборів до місцевих органів влади. КПУ не тільки не втратила, але у деяких регіонах удвічі, а то й утричі збільшила свою підтримку. Так що подібні твердження не мають під собою ніякого підгрунтя.

Що стосується конкретно Симоненка, то, на мій погляд, це людина, яка всі свої сили і все життя поклала на відтворення і відновлення Компартії, і те, що «хтось десь говорить», абсолютно не відповідає дійсності. Це прямо протилежні твердження!

Ми чудово розуміємо, що коли партія починає набирати популярність і вагу, а цьому сприяє і наша принципова позиція у питаннях, про які ми з вами говорили вище, і чітка заява щодо російської мови і невиплачених зарплат (я маю на увазі проведену серію акцій протесту «Робота. Зарплата. Захист», у результаті яких трудовим колективам виплачуються зароблені кошти), починаються такі розмови.

Люди, які стурбовані тим, що сьогодні партія зосередилася не стільки на політичних, скільки на економічних позиціях і починає отримувати підтримку, запускають ці чутки. Однак поява подібних думок якраз і свідчить про те, партія на вірному шляху.

Є на Сході мудрість: «Мертву собаку не б’ють». Так ось, у переносному сенсі слова (я у жодному разі не порівнюю Компартію з собакою) чим активніше ведуть себе комуністи, тим активніші подібні звинувачення.

- Останнє запитання, Олександре. Як просуваються справи з зіпсованим вандалами пам'ятником Сталіну? До речі, наскільки мені відомо, «Ленін» досі під цілодобовою охороною.

- Так, пам'ятник Леніну охороняється до цих пір. Власне кажучи, було абсолютно очевидно, що ті люди не будуть покарані, оскільки замовлення йшло від верхівки державної влади і прикривалося правоохоронними органами, у тому числі СБУ.

Щодо пам'ятника Сталіну. Безумовно, ми вимагатимемо притягнення до відповідальності дійсно винних, тим більше, що кожній людині, яка слідкує за політичними подіями у нашій країні, очевидно, що цей акт вандалізму – прояв терористичної діяльності.

Крім того, ми, звичайно, робимо всі необхідні дії для того, щоб пам'ятник Сталіну був відновлений. Скажу більше – він стане кращим за попередній!


 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1650