Полiтика

Томенко прогнозує повстання студентів проти Табачника

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявляє, що представники влади пропонують внести зміни до закону «Про вищу освіту», які істотно погіршать соціальне становище студентів та їхніх сімей. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі БЮТ.

За словами Томенка, нововведення має на увазі, що «розмір плати за весь термін навчання... може коригуватися впродовж усього терміну навчання на коефіцієнт інфляції за попередній календарний рік, але не частіше одного разу на рік».

Крім того, неприйнятною нормою цього законопроекту віце-спікер називає зняття норми про обов'язкове фінансування студентського самоврядування, виключно кількісні, а не якісні параметри отримання статусу університету та інші.

«Цілком очевидно, що норми, які спричинять погіршення соціальних прав студентів та їхніх сімей, у разі, якщо вони не будуть зняті між першим і другим читанням, викличуть серйозний студентський опір», - переконаний Томенко.

За його словами, напередодні нової парламентської сесії експерти активно обговорюють варіанти найбільш дискусійних законопроектів, які заплановані для розгляду в парламенті. До них відноситься й законопроект «Про вищу освіту», ініційований Міністерством освіти, науки, молоді та спорту, але внесений групою народних депутатів від парламентської більшості. Серед запропонованих законопроектом ініціатив - нововведення щодо системи платних послуг у сфері вищої освіти.

Томенко нагадав, що в чинному законі «Про вищу освіту» передбачено, що «розмір плати за весь строк навчання встановлюється у договорі, і не може змінюватися впродовж усього строку навчання», крім того, плата за навчання або за надання додаткових освітніх послуг може вноситися за весь строк навчання або надання додаткових освітніх послуг повністю одноразово або частинами - помісячно, по семестрах, щорічно».