У Міністерстві закордонних справ України переконані, що ситуація навколо Бібліотеки української літератури в Москві найближчим часом нормалізується.

Про це сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

За його словами, про це свідчать зустрічі українських дипломатів з представниками російських органів влади.

«Хотілося б зазначити, що, як і підтверджує директор бібліотеки, Посольство України постійно відстежує ситуацію навколо цього закладу культури і вживає всі необхідні заходи для того, щоб воно функціонувало в нормальному режимі», - додав Волошин, повідомляє «УНІАН».

Він повідомив, що у заходах, запланованих у бібліотеці з нагоди Дня Соборності, візьмуть участь представники Посольства України, що засвідчить повну підтримку Українською державою діяльності Бібліотеки української літератури в Москві.

«На сьогоднішній день у нас вже не залишилося жодних сумнівів, що бібліотека функціонуватиме й надалі, збереже свій профіль як бібліотека саме української літератури, і будь-які розмови про перекваліфікацію її в бібліотеку народів Росії або якусь іншу абсолютно не мають під собою грунту», - сказав Волошин

Як повідомляв ForUm, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» та вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шарина повідомила, що після цього бібліотеку було опечатано й закрито. За її словами, 24 грудня в бібліотеці пройшов другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі.

При цьому директор бібліотеки Шарина зазначила, що кримінальну справу за фактом розповсюдження екстремістської літератури в бібліотеці не закрито.

«Робота бібліотеки й кримінальна справа - це два паралельні процеси. Ми (співробітники бібліотеки) проходимо у цій справі як свідки, і вона порушена проти невстановлених осіб. Бібліотека працює, слідчі теж працюють», - сказала Шарина.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

501