Суспiльство

Київська влада заспокоює: кредитів боятися не треба

Влада Києва запевняє, що надалі під час залучення кредитів місто керуватиметься двома правилами - по-перше, гроші повинні залучатися тільки під самоокупні проекти, які не будуть тягарем для міського бюджету, а по-друге - місто залучатиме кредити лише у випадку, якщо не знайшлося інвестора. Про це заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

За його словами, КМДА активно проводить роботу з метою зменшення міського боргу. Для цього ведуться переговори з банками щодо дострокового погашення кредитів і перегляду умов кредитування. Так, у 2010 році міській владі вже вдалося знизити ставку по кредиту на будівництво метро (100 млн. грн.) з 39% до 19%, а також була рефінансована позика на закупівлю комунальної техніки (50 млн. грн.).

Як зазначив Крамаренко, бюджетні витрати мають базуватися на конкретні плани з реконструкції інфраструктурних об'єктів. Ці витрати в результаті повинні дати економію, наприклад, зі споживання енергоресурсів. Кожна інвестована гривня повинна показати результат від її вкладення, підкреслив чиновник.

"Раніше на гроші Світового банку були закуплені 40 км труб, які зараз лежать на складах ВАТ« АК «Київенерго». Профінансували тільки закупівлю, а не прокладку трубопроводів. Ефект не досягнуто, але відсотки по кредиту сплачуються», - пояснив він.

«Якщо кредит береться для обслуговування попереднього боргу, то, безумовно, це не вирішує проблеми. Попередня практика накопичення боргів, що використовуються на «проїдання», вже призвела до проблем, які місто має сьогодні», - зазначив Крамаренко.

За його словами, якщо можна прорахувати, що позичені кошти на оновлення рухомого складу дозволять у майбутньому вдвічі більше заощадити на його ремонт, то такий кредит вигідніший. Оновлення інженерних мереж також можливо фінансувати за рахунок позикових коштів, повідомляє «УНІАН».

«Мережі на сьогоднішній день настільки застарілі, що для міста не під силу профінансувати їх заміну, адже це мільярди гривень. Але завдяки кредиту на вигідних умовах, який буде витрачений на модернізацію, можливо значне зменшення втрат енергії на шляху до споживача», - сказав він.

«Навіть якщо обслуговування кредиту буде закладено у тариф, він не підвищиться, а можливо, навіть зменшиться завдяки енергозбереженню», - пояснив Крамаренко.

Він нагадав, що зараз КМДА завершує оформлення кредиту з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на надання 115 млн. євро. З цих коштів 60 млн. євро будуть витрачені на придбання рухомого складу КП «Київпастранс», 40 млн. євро - на оновлення рухомого складу Київського метрополітену, а ще 15 млн. євро підуть на систему контролю дорожнього руху (автоматична система управління світлофорами, яка дозволить впродовж року розвантажити основні перехрестя і магістралі Києва на 20%). Кредит буде наданий на 10 років під 6% річних в євро, з відстрочкою виплати тіла кредиту та відсотків на 2 роки.

«Не треба боятися кредитів. Вся світова економіка розвивається завдяки кредитуванню. Головне - розумно розпоряджатися цими коштами», - підкреслив Крамаренко.

Нагадаємо, у грудні минулого року Крамаренко заявляв, що кредит у розмірі 115 млн. євро надається двома траншами, і перший з них очікується вже у лютому 2011 року.