Полiтика

Азаров хвалиться: держбюджет виконаний на 99%

Азаров хвалиться: держбюджет виконаний на 99%

Державний бюджет України на 2010 рік за доходами виконано на 99%. Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні на засіданні Кабінету міністрів.

«Всупереч панічним прогнозами наших опонентів, всупереч екстремально
му спаду у 2009 році, за доходами бюджет минулого року виконано на 99%», - сказав Азаров, повідомляє «УНІАН».

При цьому він зазначив, що за підсумком року дефіцит держбюджету-2010 не перевищив 5%.

«Дефіцит бюджету ми втримали
у межах 5% після шаленого 15-відсоткового дефіциту у 2009 році», - сказав він.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2010 рік» (з поправками), доходи заплановані на рівні 252,751 млрд. грн.,
у тому числі доходи загального фонду - 210,089 млрд. грн. Витрати держбюджету заплановано на рівні 305,666 млрд. грн., у т.ч. видатки загального фонду - 240,984 млрд. грн.

Дефіцит держбюджету запланований у сумі 54,095 млрд. грн.,
або 4,99% валового внутрішнього продукту (ВВП), у тому числі по загальному фонду - 30,338 млрд. грн., або 2,8% ВВП.

Держбюджет розрахований, виходячи
із таких прогнозних макропоказників: номінальний ВВП - 1,083 трлн. грн., темпи зростання ВВП - 3,7%, інфляція (грудень до грудня) - 13,1%, фонд оплати праці - 338,9 млрд. грн.

До державного бюджету України входять загальний фонд і спеціальний фонд. До загального фонду спрямовуються загальнодержавні податки
та збори і з нього фінансуються основні витрати. Кошти, які надходять до спеціального фонду, мають цільове призначення.

Дефіцит держбюджету розраховується як різниця сум його доходів і повернутих у бюджет кредитів, а також витрат і виданих
із держбюджету кредитів.

Державний бюджет України та місцеві бюджети становлять Зведен
ий бюджет України.