Полiтика

ГПУ уточнила статтю звинувачення у справі Тимошенко

Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України завершило слідство у кримінальній справі за обвинуваченням екс-прем'єра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

«Вчора, 30 грудня 2010 року, Тимошенко упродовж двох годин давала свідчення слідчому у справі. Решту часу за власною ініціативою вона знайомилася з матеріалами справи і коментувала їх», - повідомили у прес-службі Генпрокуратури у п'ятницю.

Їй було пред'явлено остаточне звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Обвинувачуван
iй у нецільовому використанні 180 млн і 200 млн євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом, та інших збитках державі повідомили про завершення досудового слідства і надали для ознайомлення матеріали кримінальної справи.

Сьогодні об 11.00 Тимошенко знову прибула у Генпрокуратуру України.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура 15 грудня порушила кримінальну справу проти Тимошенко за нецільове використання коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу (перевищення влади, яке спричинило тяжкі наслідки).

Тимошенко висунуто звинувачення у тому, що вона, «діючи умисно, в особистих інтересах, вирішила одноосібно прийняти рішення про використання частини грошей, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття видатків Державного бюджету України, перш за все зобов'язань з виплати пенсій».

24 грудня генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що ГПУ звинувачує Тимошенко у нецільовому використанні 180 і 200 млн. євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу.