Полiтика

Єфремов не бачить сенсу карати учасників «грудневого побоїща»

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає неефективною постановку питання про покарання народних депутатів за побоїще у Верховній Раді в четвер, 16 грудня. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів.

Єфремов підкреслив: «Я глибоко впевнений, що якщо ми всередині нашого колективу не знайдемо формулу, за якою надалі цього відбуватися не повинно, то ніхто інший нам цієї формули не підкаже. І ніяке покарання у цьому випадку в форматі, коли є цілі депутатські групи, в тому числі і в більшості, - а ви знаєте, що депутат захищений певним законом перед правоохоронними органами, - не дасть свого результату», повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Відповідаючи на запитання, чи означає це, що покарання не буде, Єфремов сказав: «Я не бачу ефективності в розвитку подій у цьому напрямку, тому що, як правило, це піар-акція на певний проміжок часу, яка, зрештою, завершується спусканням на гальмах всього, і в результаті депутати між собою потім домовляються, а ті люди, які проводять відповідні слідчі заходи, залишаються крайніми. Всі це чудово розуміють, якщо ми говоримо відверто, тому навряд чи буде результативність цієї роботи».

Єфремов також зазначив, що надійшла інформація про стан здоров'я потерпілих опозиціонерів. За його словами, двоє з них госпіталізовані у зв'язку з проблемами з тиском, а двоє - з черепно-мозковими травмами.

«Якихось серйозних ушкоджень інших на сьогоднішній день немає - медицина не зафіксувала», - додав регіонал.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура 15 грудня порушила кримінальну справу щодо лідера партії «Батьківщина», екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Їй пред'явили підписку про невиїзд.

Наступного дня депутати фракції БЮТ-Батьківщина заблокували трибуну парламенту з вимогою припинити політичні переслідування Тимошенко.

Пленарні засідання Верховної Ради не проводилися, а ввечері почалася бійка депутатів фракцій Партії регіонів і «БЮТ-Батьківщина», унаслідок чого кілька «бютівців» були госпіталізовані.

Члени фракції «БЮТ-Батьківщина» звернулися в Генеральну прокуратуру України із заявами про притягнення до відповідальності осіб, винних у нанесенні їм фізичних ушкоджень під час бійки у ВР.

17 грудня генеральний прокурор Віктор Пшонка запевнив, що вчорашні сутички між депутатами у Верховній Раді будуть розслідувані об'єктивно.