Реформування виконавчої структури влади ще триватиме. Про це в ексклюзивному коментарі ForUm'у заявив народний депутат України (НУ-НС), опозиційний віце-прем'єр Олесь Доній.

«Адмінреформа давно назріла, адже структури і кадри дійсно роздуті. Але у цій конкретній реформі турбує те, що вона, як і всі дії Президента Януковича, проходить без обговорення і осмислення», - зазначив він.

У той же час парламентарій вважає, що перший крок адмінреформи може призвести до непередбачених наслідків, оскільки не було обговорення оптимальної структури Кабміну з експертами та суспільством: «Виходить, що рішення прийняте начебто правильне, але коли воно приймається таким чином, то може призвести до непередбачених наслідків».

Доній прогнозує, що «після цього кроку ще будуть не раз прийматися рішення щодо подальшої оптимізації структур управління, Кабміну.

«Думаю, що воно ще не остаточне, оскільки багато об'єднань міністерств просто взяті зі стелі, як, наприклад, у гуманітарній сфері. Деякі об'єднання просто дивні», - зазначив він.

Коментуючи призначення Сергія Тігіпка віце-прем'єром, міністром соціальної політики, Доній зазначив: «Насправді його посада інакше називається. Тігіпко - віце-прем'єр з перетягування на себе усього негативного рейтингу».

«Повністю очевидно, що зараз замість соцзахисту на цій посаді будуть займатися урізанням соціальних гарантій. І щоб негативний рейтинг не падав на Януковича і сильно не бив по Азарову, обрано оптимальну фігуру. І коли на ньому негативу стане набагато більше, ніж позитиву, його просто повністю звільнять», - прогнозує політик.

Разом з тим, нардеп вважає «дещо дивним» той факт, що Дмитро Табачник відтепер очолює Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

«Дійсно, у багатьох країнах гуманітарний блок може бути повністю об'єднаний. У даному разі, очевидно, що йдеться не стільки про оптимальну структуру, скільки про бажання впливати на потоки, у тому числі фінансові» - сказав Доній.

Він також підкреслив, що «тут також присутні внутрішні ігри команди». «Адже не просто міністерства об'єднали, а про те, що Сафіуллін, невигідна людина, яка свого часу була наближена до Ахметова, пішов. Ми бачимо, що російський вплив у видовому змаганні у Кабміні перемагає інтереси Ахметова», - наголосив політик.

Що стосується того, що МНС залишилося окремим організмом і не об'єдналося з МВС, то Доній вважає, що «посилення Балоги не відбулося, тому що перемогли персональні інтереси».

«Ми бачимо, що Янукович зацікавлений у Балозі. Це Міністерство не найпотужніше, однак воно залишене. Але одночасно Балогу і не посилено. Об'єднати МНС з МВС і поставити на чолі відомства Балогу не змогли, оскільки це викликало внутрішній спротив. Давайте пам'ятати, що у владі все більше і більше екс-«помаранчевих» людей. Зрозуміло, що це може викликати внутрішньо опір у старій команді», - пояснив він.

«Ще раз кажу, сьогодні йдеться не про оптимізацію структури влади, а про внутрішні змаганнях в оточенні Януковича. Реформування виконавчої структури влади ще триватиме», - резюмував він.

Нагадаємо, згідно з Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» в Україні ліквідовано кілька міністерств і відомств.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

499