Український посол у Норвегії Олександр Цвєтков не зміг підтвердити факт впливу Китаю на зовнішню політику України, однак заявив про те, що в українське посольство у Норвегії також надходило письмове китайське попередження, у якому рекомендувалося відмовитися від участі у церемонії вручення Нобелівської премії миру. Про це пише «Комерсант-Україна».
«Ми теж його отримали. Звичайно, у зв'язку з цим у моєму рішенні можна бачити якісь приховані причини. Але у даному випадку вони суто технічні», - заявив він.
У Норвегії не впевнені у щирості українського представника, пише газета. У Нобелівському комітеті підкреслили, що частина дипмісій, керівники яких не можуть прибути на церемонію, направлять замість себе іншого представника посольства. Україна такою можливістю не скористалася.
«Схоже, це результат тиску Китаю, - поділився з виданням норвезький експерт Тор Букволь. - Пекін дуже болісно сприйняв рішення Нобелівського комітету. Думаю, взаємовідносини Норвегії з Китаєм зіпсовані надовго і можуть бути відновлені хіба що після зміни керівництва Китаю».
Нагадаємо, представник України не буде присутній на церемонії вручення Нобелівської премії миру. Це пов'язано необхідністю готуватися до наради послів у Києві 14-15 грудня.
Урочиста церемонія вручення Премії миру китайському правозахиснику Лі Сяобо відбудеться в Осло 10 грудня. На цьому заході традиційно присутні всі посли, акредитовані у Норвегії, однак у нинішньому році склалася особлива ситуація. На церемонію не зможуть приїхати ні пан Лі, який знаходиться у в'язниці, ні його представники, яким Китай відмовив у виїзді з країни. Крім того, від участі у церемонії офіційно відмовилися 19 держав, і до п'ятниці їхня кількість може зрости до 21. Серед них - Китай, Росія та Україна. Велику частину списку склали азіатські держави.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом