Інтерпол закликає Міністерство внутрішніх справ України перевірити діяльність громадської організації «Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки» на предмет причетності до протиправної діяльності. Про це пише газета «Комерсант».

У розпорядженні газети опинився лист Українського бюро Інтерполу, адресований керівництву МВС, у якому йдеться про необхідність перевірки діяльності громадської організації «Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки».

«З метою припинення будь-яких спекуляцій щодо існування на території України міжнародних правоохоронних організацій необхідно провести ретельну перевірку МПКГБ та її членів на предмет причетності до протиправної діяльності та за результатами вирішити питання про анулювання реєстрації цієї громадської організації», - йдеться у листі.

За даними Міністерства юстиції, громадська організація «Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки» зареєстрована 17 червня 2005 року, а її юридична адреса збігається з адресою МВС України - вулиця Богомольця, 10, корпус 5.

Як наголошується на сайті корпорації, її головне статутне завдання - «сприяння органам державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, органам внутрішніх справ та їхнім посадовим особам у забезпеченні громадської безпеки та безпеки дорожнього руху в Україні та за її межами».

Крім того, згідно з даними сайту, профільною діяльністю організації є «консолідація зусиль міжнародних правоохоронних органів та спеціальних служб держав у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю». Представництва МПКГБ, які називаються комісаріатами, є у регіонах України, а також у деяких країнах Європи. Члени МПКГБ носять форму, дуже схожу на міліцейську, відзнаки та спеціальні звання.

Інтерпол зацікавився діяльністю МПКГБ після того, як 19 жовтня під час обшуку затриманого у Чорногорії громадянина Боснії і Герцеговини Насера Кельменді було знайдено посвідчення підполковника МПКГБ, а також свідоцтво про отримання нагороди організації «На знак великої поваги».

Кельменді підозрюється Інтерполом у причетності до шахрайства, відмивання грошей, здобутих незаконним шляхом, скоєння «злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків та вибухових пристроїв, підпалами і фінансуванням терористичної діяльності».

За інформацією газети, МПКГБ видає своїм членам індивідуальні автомобільні номери з абревіатурою МДБ (станом на листопад - 142 номери), причому більшість із них зареєстровані на автомобілі преміум-класу. Крім того, як стверджується на сайті одеського комісаріату корпорації, «посвідчення офіцера МПКГБ міжнародного зразка за кордоном прирівнюється до службового посвідчення офіцера поліції».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

646