Колишнього першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова викликали у Генеральну прокуратуру України для отримання показань щодо використання урядом Юлії Тимошенко коштів, отриманих за продаж квот на викиди парникових газів (СО2). Про це Турчинов заявив журналістам після відвідування Слідчого управління ГПУ.
«Під час роботи нашого Кабінету міністрів не було жодного випадку, коли кошти, які надходили за Кіотським протоколом і які зберігалися на спеціальному рахунку, використовувалися не за призначенням», - сказав Турчинов, повідомляє «УНІАН».
При цьому він зазначив, що подібні виклики колишніх членів уряду у прокуратуру негативно позначаються на іміджі України у світі, а також дискредитують діяльність колишнього українського уряду.
Нагадаємо, 21 жовтня керівник Головного контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв заявив, що за результатами аудиту ГоловКРУ стану національної економіки було встановлено використання не за цільовим призначенням коштів, отриманих від продажу квот за викиди парникових газів за Кіотським протоколом. Зокрема, експерти встановили, що частина цих коштів у сумі 200 млн. євро була конвертована держказначейством у національну валюту на суму 2,3 млрд. грн. і спрямована на єдиний казначейський рахунок, а у подальшому - на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду.
Сьогодні вранці Турчинов прибув на допит до ГПУ. За його словами, йому не повідомили мети допиту.
Раніше прес-служба «Батьківщини» поширила заяву, у якій йдеться, що Генеральна прокуратура України отримала завдання активізувати політичний терор проти партії, і першим номером у списку прокуратури значиться Турчинов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом