Колишній віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря вважає жорсткою і критичною резолюцію Європейського парламенту щодо України. Про це він сказав на прес-конференції.

«Ухвалена резолюція Європейського парламенту є підтримкою європейських прагнень і європейської перспективи України, і ця резолюція одночасно є жорстким ляпасом українській владі, дії якої не наближають, а віддаляють Україну від Європейського Союзу», - сказав політик.

При цьому він нагадав, що попередня резолюція Європарламенту, ухвалена у жовтні, також містила 22 пункти, проте була менш критичною.

«Два із 22 пунктів були критичними. Нинішня резолюція, яка щойно проголосована Європейським парламентом, є найбільш жорсткою резолюцією Європейського парламенту щодо України », - зазначив він.

Крім цього, на його думку, перенесення ухвалення Європарламентом резолюції щодо України з жовтня на листопад виявилося невигідним для України, оскільки проекти резолюцій, підготовлені до розгляду у жовтні, передбачали заклик до Єврокомісії надати Україні дорожню карту щодо безвізового режиму.

«Українська дипломатія не скористалася шансом, щоб Європейський парламент за кілька тижнів до саміту «Україна - ЄС», висловивши свою підтримку надання саме дорожньої карти, допоміг би всій Україні... На жаль, українська дипломатія захищала інтереси уряду», - зазначив він.

Немиря також зазначив, що основним критичним зауваженням резолюції Європарламенту є те, що Україна не змогла повною мірою дотриматися прав і свобод людини під час місцевих виборів.

Як повідомляв ForUm, 25 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо України.

У резолюції підкреслюється, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня 2010 року не встановили нових позитивних стандартів, а також наголошується на необхідності поліпшення виборчого законодавства. Крім того, у документі міститься заклик до української влади ретельно розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод, припинити будь-які порушення і перевірити роль Служби безпеки України у випадках втручання у демократичні процеси. Занепокоєння європарламентарів викликає і ситуація в Україні зі свободою слова та незалежністю ЗМІ.

Європарламент також закликає Україну забезпечити прозорі, ефективні та якісні послуги транзиту газу до Європи через модернізовану ГТС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

670