Поки Україна перебувала в очікуванні остаточних результатів народного волевиявлення на місцевих виборах-2010, Київ відпочивав. Кому віддали перевагу українці - вже остаточно відомо, а ось киянам у такій можливості відмовили.

Незважаючи на те, що виборчої кампанії у столиці і духом не пахло, істотні зміни все ж таки відбулися.

Учора Президент країни Віктор Янукович призначив першого заступника голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова на посаду голови Київської державної міської адміністрації. Про це йдеться в Указі №1038/2010 від 15 листопада, оприлюдненому на сайті Глави держави. Іншим Указом №1037/2010 Янукович звільнив чинного голову КМДА Леоніда Черновецького із займаної посади.

Згідно з новою редакцією закону, Віктор Янукович отримав право одноосібно, без врахування думки киян, призначати голову міської держадміністрації, а також у разі необрання райрад – голів районних адміністрацій. Це вже факт.

І все ж пропоную свою особисту думку з приводу вище згаданих призначень і звільнень.

По-перше, у Києві обов'язково мають відбутися вибори мера і міськради, оскільки скасування змін до Конституції від 2004 року викликали за собою і скасування рішення Конституційного Суду, яким він визначив, що після позачергових виборів повноваження місцевих рад складають 5 років, а мерів - 4 роки. Конституційний Суд цю Конституцію (від 2004 року) скасував. Відповідно, те рішення, яке стосувалося продовження термінів повноважень Черновецького та Київської ради, на сьогоднішній день не має юридичної сили.

По-друге, 13 листопада понад 200 киян провели збори, на яких була створена ініціативна група щодо проведення місцевого референдуму з питаннями про те, чи потрібно переобрати Київраду і мера Києва.

По-третє, зараз готується подання до КС з проханням роз'яснити термін повноважень Київради і мера Києва. Ми підготували конституційне подання щодо роз'яснення, яким чином голова Київської міськради і сама рада можуть виконувати свої повноваження, за яким рішенням Конституційного Суду і за якою Конституцією. Плюс до всього, звернення буде подане, як тільки під ним збереться 50 підписів депутатів Верховної Ради.

По-четверте, повноваження Черновецького закінчилися у той момент, коли було ухвалене рішення КС про неконституційність змін до Конституції від 2004 року.

По-п'яте, я однозначно позитивно оцінюю зміну голови Київської міської державної адміністрації. Адже будь-яке прізвище на чолі КМДА – не Черновецький – це вже великий позитив. Звичайно ж, я підтримую розділення повноважень цієї посади і мера Києва. Разом з тим, я готовий співпрацювати з головою КМДА Олександром Поповим для вирішення важливих для Києва проблем.

Олександр Попов – добре це чи погано? Добре. Я до колеги-депутата Попова ставився завжди з великою повагою. Він – професіонал, стриманий, грамотна людина. Те, що він (Попов) зголосився на цю посаду, – це вже вчинок. Олександр Попов може розраховувати на будь-яку підтримку не тільки з боку влади: ми робитимемо все можливе для того, щоб допомогти йому досягати результатів.

І останнє. Для того, щоб ці результати були відчутні, у Києві обов'язково повинні пройти вибори, тому що кияни мають право обирати свого мера.

Кирило Куликов

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1533