Кабельні та мобільні оператори почали залучати колекторів до роботи з абонентами-боржниками. При цьому колектори використовують стандартні методи роботи - розсилку SMS і дзвінки боржникам, інформуючи їх про необхідність погасити заборгованість.

Практику залучення колекторів активно використовує телекомунікаційна компанія «Воля». «Називати компанії-колектори без їхньої згоди ми не маємо права за умовами контрактів, але їх декілька», - повідомили у прес-службі «Волі». Як стало відомо, борги з абонентів «Волі» вибивають як мінімум три фірми - «Вердикт», Сredit Collection Group і «Укрфінанси».

«На жаль, виникають ситуації, коли абоненти не погашають виниклу заборгованість або ж при розриві договору не повертають взяте в оренду обладнання», - аргументує керівник відділу PR-компанії «Воля» Аліна Сигда. За її словами, причина залучення колекторів до роботи з боржниками у простому поділі праці.

«Ми - провайдер телекомунікаційних послуг. Наше завдання - надання доступу абонентів до інформації, розваг та комунікацій. Очевидно, що ми найняли компанії, які спеціалізуються на роботі з претензіями та пошуку боржників », - пояснює Сигда. При цьому у компанії підкреслюють, що колектори починають роботу з боржником вже у крайньому разі. «Непогашення заборгованості протягом більш ніж трьох місяців з моменту її виникнення, незалежно від розмірів боргу, є підставою для того, щоб серйозно засумніватися в намірі оплатити спожиту послугу», - каже Сигда.

По дорозі залучення «збирачів боргів» пішов і «Київстар». «Компанія працює з двома колекторськими компаніями. Умови їхньої роботи жорстко регламентуються договором. Без повідомлення «Київстару» колектори не можуть вчиняти жодних дій. Це пов'язано з тим, що так звані боржники - на відміну, наприклад, від банків - це завжди поточні клієнти компанії », - пояснює начальник прес-служби « Київстару » Юлія Шиліна. У компанії підкреслюють, що колекторські компанії залучаються до роботи з тими боржниками, які однозначно класифікуються такі, які свідомо уникають оплати отриманих послуг, пише газета «Дело».

Як зазначає Шиліна, на ринку зв'язку найбільший відсоток справ, переданих колекторам, це шахрайські операції з мобільним зв'язком. На другому місці - юридичні особи.

У телекомунікаційних компаніях стверджують, що мають усі правові підстави передавати контактну інформацію про клієнтів третім особам, зокрема, колекторам, так як це передбачено законом про телекомунікації, а також правилами надання послуг, які підписують абоненти при укладенні договору з компанією. «Законодавство не забороняє залучення колекторів до роботи з абонентами. Очевидно, що економічно це виправдано, оскільки блокування послуги для боржника зовсім не означає, що він автоматично погасить заборгованість. У деяких випадках використовується і принцип хард-колекшн, коли колектори виїжджають на місце і проводять профілактичні бесіди з абонентами. Але масово використовувати такий підхід неефективно», - розповідає юрист Олексій Дідковський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

493