Спікер Верховної Ради Володимир Литвин переконаний, що чергові вибори до парламенту відбудуться у 2012 році.
«Будь-який юрист-першокурсник знає, що закон не має зворотної сили. І раз нинішнє скликання Ради обирали на п'ять років, дискусія може вестися сьогодні тільки стсовно того, у якому саме місяці 2012 року мають відбутися парламентські вибори. Думаю, нинішній парламент пропрацює десь до вересня 2012 року», - заявив Литвин.
Спікер зазначив, що у Центрвиборчкому зараз немає ніяких юридичних підстав оголошувати парламентську кампанію. «ЦВК звернувся за роз'ясненням до КС з приводу термінів виборів до парламенту і відповідну відповідь отримає, я сподіваюся, найближчим часом», - нагадав голова парламенту.
«Так, у деяких «гламурних» політиків є невичерпний свербіж з приводу того, щоб вибори до парламенту відбулися якомога швидше. Вони розуміють, що зі своїми сезонними рейтингами до планової кампанії не дотягнуть. Рекомендую їм розслабитися: ніхто заради них країну на вибори не пожене. Тим більше в обхід Конституції », - заявив Литвин.
Як раніше писав ForUm, 30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу-2004 і поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Конституцією від 1996 року у редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.
19 жовтня Верховна Рада направила до КС законопроект, що встановлює строки проведення чергових виборів Президента, парламенту, місцевих рад і мерів міст.
У законопроекті про внесення змін до Конституції України пропонується встановити 5-річний термін повноважень Президента України, Верховної Ради, Верховної Ради Криму, депутатів місцевих рад всіх рівнів та сільських, селищних і міських голів.
За словами першого віце-спікера Адама Мартинюка, у Перехідних положеннях закону чітко встановлено, що чергові вибори до ВР проводяться в останню неділю жовтня 2012 року (це буде 28 жовтня 2012), а чергові вибори Президента - в останню неділю березня 2015 року (27 Березень 2015).
У той же час, згідно з Конституцією України від 1996 року, яка, за рішенням КС від 30 вересня 2010 року, знову є чинною в Україні, Верховна Рада України обирається на 4 роки, а не на 5, як було визначено у скасованому КС Законі Україні «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV.
19 жовтня ЦВК прийняла рішення звернутися до КС з поданням про офіційне тлумачення ч.1 ст.76 Конституції (редакції 1996 року) щодо термінів повноважень.
За матеріалами «КП в Україні», «Інтерфакс-Україна»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом