Полiтика

Саміт Євросоюзу в Брюсселі почався зі скандалу

Гучний скандал вибухнув у вищих керівних колах Євросоюзу за декілька годин до відкриття найважливішого саміту ЄС в Брюсселі. Інцидент виник, коли єврокомісар з питань юстиції Вівіан Редінг звинуватила Францію і Німеччину в змові з метою зміни фундаментальних угод Євросоюзу.

В опублікованому німецькою газетою «Вельт» інтерв'ю Редінг заявила, що Париж і Берлін «поступають безвідповідально», заявляючи публічно про плани щодо перегляду основоположних документів союзу.

«Виступати з химерними ідеями про нові угоди є, на мій погляд, безвідповідальним», - підкреслила єврокомісар. Вона дала зрозуміти, що має на увазі, насамперед, ті домовленості про створення нової структури і введення нових правил фінансового регулювання зони євро ЄС, про які на зустрічі, що відбулася минулого тижня, в Довілі домовилися Канцлер Ангела Меркель і Президент Ніколя Саркозі.

На підсумковій прес-конференції вони не виключили, що для ухвалення нових узгоджених правил доведеться «переглянути низку домовленостей, передбачених Лісабонською угодою». У зв'язку з цим Редінг жорстко і рішуче виступила проти намірів Парижа і Берліна в цьому питанні.

За матеріалами «ІТАР-ТАРС», «ЛІГА»