Сомалійські пірати підпалили судно Beluga Fortune після того, як змушені були покинути його палубу, повідомили у Російській профспілці моряків.

«Пірати, зрозумівши, що їхні плани не реалізовуються, покинули судно, встигнувши підпалити частину надбудови», - зазначив співрозмовник «Інтерфакс-Україна».

Усі 16 членів екіпажу, у тому числі троє росіян - петербуржець і двоє моряків із Нижнього Новгорода – у повному порядку. Судно отримало незначні пошкодження і змогло продовжити шлях до порту призначення Річардс Бей (Південна Африка), підкреслили у профспілці.

Напад на судно стався 24 жовтня за 750 морських миль від узбережжя Сомалі.

«Капітан повідомив, що морським розбійникам вдалося потрапити на борт пароплава, а екіпаж, відключивши двигун та інші механізми судна, сховався у цитаделі - спеціальному приміщенні, де є все необхідне для життя моряків», - повідомили у профспілці.

У другій половині дня 24 жовтня ЕU Navfor направив патрульний літак у район інциденту, проте льотчикам не вдалося встановити контакт з моряками суховантажу, тому на допомогу екіпажу попрямував військовий корабель HMS Montrose, що діє у регіоні в рамках військово-морських сил НАТО.

Екіпаж захопленого пароплава був звільнений силами загону Королівської морської піхоти HMS Montrose.

Нагадаємо, екіпаж суховантажу Beluga Fortune був звільнений напередодні без сплати викупу, ніхто не потерпів. За даними західних ЗМІ, сомалійські пірати, побачивши, що до них наближається корабель, якому було доручено звільнити Beluga Fortune, покинули судно. Ніхто із членів екіпажу не постраждав.

За даними «Морського бюлетеня», на кінець серпня екіпаж судна складався з 12 осіб, із них один громадянин РФ, троє громадян України та вісім громадян Філіппін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

600