На українській ділянці річки Дунай показники води залишаються в нормі після аварії на глиноземному заводі в Угорщині, заявив заступник глави МНС України Віталій Романченко.

«Вода перевіряється. Постійно йде контроль. Перевищення санітарних норм немає », - заявив він на брифінгу в п'ятницю в Києві, повідомляє« Інтерфакс-Україна ».

У свою чергу , начальник Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС Василь Стоєцький повідомив, що в Україні вже перевірено майже 60% об'єктів, які можуть нести загрозу виникнення техногенних катастроф.

Як повідомляв ForUm, в наслідок аварії 4 жовтня на глиноземному заводі в угорському м. Айка стався витік токсичних відходів алюмінієвого виробництва - «червоного шламу», який складається переважно з оксидів заліза і алюмінію, важких металів. Аварія призвела до забруднення токсичними речовинами басейну р. Марцаль, що впадає у р. Раба - притоку р. Дунай.

Президент України Віктор Янукович у зв'язку з екологічною катастрофою в Угорщині віддав низку доручень, серед яких - забезпечення перевірки стану екологічно небезпечних об'єктів України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

457