Полiтика

Міністри України, Росії і ЄС поговорять про газ

Трибічну зустріч Україна - Росія - ЄС з обговорення газових питань, у тому числі і модернізації газотранспортної системи України, планується провести на рівні міністрів енергетики України Юрія Бойка і Росії Сергія Шматка за участю Комісара з питань енергетики Європейського Союзу Гюнтера Еттінгера. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

«Поки мова йде про те, щоб відбулася зустріч у форматі Бойко, Шматко і Еттінгер», - сказав посол.

При цьому Зурабов уточнив, що дата проведення такої зустрічі ще не визначена.

«Ми думаємо, що 27 числа під час візиту прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна до Києва це питання обговорюватиметься. Можливо, тоді і буде визначена конкретна дата зустрічі», - сказав Зурабов, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, 20 жовтня на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що під час його візиту до Брюсселя 13-14 жовтня Європейська комісія погодилася з пропозицією України про проведення трибічної зустрічі Україна - ЄС - Росія щодо обговорення питання про модернізацію української ГТС.

Нагадаємо, 23 березня 2009 року в Брюсселі відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української газотранспортної системи, за підсумками якої була схвалена декларація. Згідно документу, уряд України узяв на себе низку зобов'язань з імплементації європейського законодавства щодо регулювання ринку газу. Крім того, Україна пообіцяла забезпечити прозорість інвестицій.

Міністерство палива й енергетики України має намір привернути 6,5 млрд. дол. на реалізацію інвестиційних проектів щодо модернізації ГТС до 2018 року.

1 вересня міністр палива і енергетики України Юрій Бойко повідомив, що інвестиції в модернізацію української газотранспортної системи у розмірі 1,2 млрд. дол. дозволять щорічно економити до 1,5 млрд. куб. м газу, використовуваного для перекачування газу в Європі.

13 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має намір привернути до модернізації своєї газотранспортної системи Європейський Союз, Росію та низку інших країн.