Представники опозиції шукають приводи для загострення політичного конфлікту в країні. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Як повідомляє прес-служба спікера, він зазначив, що до порядку денного роботи Верховної Ради у середу були внесені всі питання, які пропонувалися до розгляду представниками опозиційних фракцій. «Все те, що стосувалося пропозицій опозиції, абсолютно повністю реалізовано», - підкреслив він.

За словами Литвина, незважаючи на відсутність висновків профільних комітетів щодо деяких із запропонованих законопроектів, він наполіг на внесенні цих документів до порядку денного.

Керівник парламенту нагадав, що у понеділок на засіданні Погоджувальної ради він запропонував не порушувати сформовані традиції у частині можливості представників фракцій, що не входять до більшості, складати у середу порядок денний, а також визначати, кого із членів уряду запрошувати до парламенту, і формулювати перелік питань до членів Кабінету Міністрів під час години запитань до уряду.

Литвин розповів, що він пропонував, щоб представники опозиції мали можливість для альтернативного виступу для донесення своєї точки зору під час розгляду питань, «які мають системний, загальнодержавний характер», а також «не порушувати статус-кво щодо представництва у комітетах, оскільки на сьогодні із 26 комітетів 14 очолюють представники опозиції».

«Тобто, по суті справи, пропонувалося цивілізоване співіснування, аби тільки були збережені демократичні напрацювання», - підкреслив він, передає «ЛІГА».

Разом з тим, Литвин зазначив, що, блокуючи трибуну Верховної Ради, представники опозиції не мають жодного бажання ухвалювати рішення, які самі ж і внесли до порядку денного. «Висновок для мене очевидний: шукаються приводи для нарощування політичного конфлікту», - заявив керівник парламенту.

За його словами, представники опозиції докладають зусиль до того, «щоб підвищувати політичний градус у нашому суспільному житті і довести його до точки кипіння до 31 жовтня або після нього».

Спікер підкреслив, що опозиція, яка направляє звернення до всіх міжнародних інституцій про наступ на демократію в Україні, власноручно руйнує парламентаризм і демократію. «Підтверджується мій висновок і мої прогнози про те, що сьогодні є бажання розпалити політичну війну в Україні і втягнути країну у черговий раз у складні політичні «розборки», - підсумував він.

Як раніше писав ForUm, 20 жовтня депутати від БЮТ заблокували трибуну і президію парламенту. Народний депутат від БЮТ Сергій Міщенко заявив, що фракція БЮТ вимагає першочергового розгляду питання про стримування темпів зростання цін на продукти харчування першої необхідності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

465