Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. А.А. Потебні за дорученням НАНУ і на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів і рекомендували жоден з них не приймати в парламенті. Про це повідомив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко.

«Ми рекомендували їх не розглядати, тому що вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і підсилюють регіоналізацію і розкол України», - підкреслив учений.

За його словами, учені детально розглянули і законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» регіонала Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка і представника блоку Литвина Сергія Гриневецького, який викликав найбільший резонанс у суспільстві. «Такий закон приймати не можна. Його дух - підкреслення всього регіонального на противагу цілісності країни», - заявив Гриценко.

«Ми готові до наочних дискусій серед фахівців. Але до нас не звертаються, тому що фальсифікують із самого початку. Це можна сказати про всі законопроекти, а про цей особливо», - зазначив директор Інституту української мови.

«Як звичайна людина, можу сказати, що таким чином Партія регіонів намагається, очевидно, задовольнити міфічні вимоги своїх виборців відносно російської мови. Адже по всіх інших напрямах - провал. Вже ж не звітуватимеш перед людьми підвищенням цін і зниженням рівня життя», - сказав Гриценко.

Крім того, на його думку, обурення, яке викликав законопроект Єфремова-Симоненка-Гриневецького, не йде на користь і російській мові. «Він породжує опір російській мові, що не бажано. Оскільки українці повинні бути готовими до широкого спілкування. Але намагатися йти таким шляхом - це шкодити інтересам і українській, і російській. Цього, на жаль, не розуміють автори законопроекту», - зазначив учений, передає «УНІАН».

Як повідомляв Forum, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

Формально даний законопроект не робить російську другою державною, але надає їй право «вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності», що рівнозначно офіційному статусу.

Опозиція й експерти виступають категорично проти ухвалення цього законопроекту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507