Полiтика

У НУ-НС пропонують відмінити пільгові пенсії Президентові і депутатам

Група «За Україну!» пропонує відмінити пільгові пенсії Президентові України і народним депутатам з одночасною відміною пенсійного внеску для підприємців. Про таку законодавчу ініціативу повідомила журналістам на брифінгу народний депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна.

«Партія «За Україну!» зареєструвала законопроект «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо участі підприємців у страхуванні) N7212. Ми пропонуємо відмінити всі пенсії пільговим категоріям - Президентові, депутатам, суддям, прокурорам, держслужбовцям з одночасною відміною пенсійного внеску для підприємців», - сказала Ляпіна.

Ляпіна нагадала, що влітку для підприємців був введений високий пенсійний збір, внаслідок чого багато підприємців делегалізуються. «Навколо цього створюється ціла серія кримінальних елементів, і ми повертаємося в початок дев'яностих, коли на підприємців чинили тиск і кримінальні елементи, і влада одночасно. Підприємці скаржаться на це і просять їх забезпечити. Ми розуміємо, що відміна пенсійного внеску може спричинити дефіцит Пенсійного фонду. Але ми порахували, що якщо відмінити всі пільгові пенсії, як ми пропонуємо, то в результаті Пенсійний фонд залишиться в плюсі, майже чотири мільярди гривень буде плюс, навіть при відміні пенсійного внеску для підприємців», - сказала вона, повідомляє «ЛІГА».

Депутат назвала аморальною ситуацію, «коли за рахунок малого бізнесу хочуть фінансувати надвисокі пенсії і взагалі пільгові пенсії для категорій громадян, які не створюють суспільні блага, а тільки їх перерозподіляють».

Унаслідок такої ситуації, за її словами, країна втрачає підприємців, надходження до Пенсійного фонду, до місцевих бюджетів.

«Ми звертаємося до Президента Януковича. Якщо він так боровся за високі повноваження, які зараз отримав, хай підтримає такий підхід, хай підштовхне політичні партії, які його підтримують, проголосувати за цей законопроект, який буде єдиним за останній час корисним кроком як для справедливості пенсійної системи, так і для розвитку малого підприємництва в Україні», - підсумувала вона.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко заявив, що нинішня влада продовжує закручувати гайки малому і середньому бізнесу, збільшуючи з липня поточного року підприємцям-«спрощенцям» (платникам єдиного і фіксованого податку) єдиний податок на 210 гривень, які поступатимуть до Пенсійного фонду.