Автори клопотання про скасування політреформи 2004 року поки не можуть відповісти на питання, що буде з тим законодавством, яке було прийнят е відповідно до цих змін у Конституцію.
Питання про те, що буде з тією законодавчою базою, яка була прийнята на основі нової редакції Конституції, на засіданні Конституційного суду порушив суддя Віктор Шишкін.
«Ви вже думали про ваш у подальшу діяльність з приводу того, а що ж робити з чинним законодавством, яке не буде відповідати конституційним положенням?», - поставив він питання народному депутату Валерію Забарському, який представляє інтереси 252 депутатів, які звернулися до КС з приводу конституційності політреформи-2004.
Забарський не зміг відповісти на це питання. «Я уповноважений відповідати і представляти тут конституційне подання, і в ньому ставиться питання про порушення процедури (прийняття змін до Основного закону), визначеної самою Конституцією», - сказав він.
«Це основне питання, яке повине бути з'ясоване сьогодні на засіданні», - додав депутат.
При цьому Забарський підкреслив, що «після прийняття політреформи 2004 року система державної влади в Україні була серйозно розбалансована , і ми отримали багато негативних наслідків, втратили ту повноцінну конституційну конструкцію, яка була визнана Венеціанською комісією як краща».
Конституційний суд у четвер приступ ив до розгляду справи за конституційним поданням 252 депутатів щодо конституційності закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звана, політреформа 2004 року), повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Як повідомляв ForUm, сьогодні, 23 вересня, Конституційний Суд України у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 252 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону № 2222-IV від 8 грудня 2004 року «Про внесення змін до Конституції України».
8 грудня 2004 Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.
Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни до Основного закону набули чинності в 2006 році.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом