У разі визнання Конституційним Судом порушень при ухваленні політичної реформи 2004 року, неодмінно повинне постати питання про кримінальну відповідальність депутатів, які брали участь у цьому голосуванні.

Про це заявила член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук, коментуючи заяву міністра юстиції України про те, що Мін’юст направив до Конституційного Суду свій висновок про наявність підстав для відміни змін до Конституції 2004 року.

За її словами, у разі відміни змін до Конституції України 2004 року, мова піде про посягання на конституційний устрій держави. «Повинна бути політична і кримінальна відповідальність. Пробачте, депутати, які голосували, повинні розуміти, що скоїли кримінальний злочин. У Кримінальному кодексі є стаття щодо посягання на конституційний устрій», - зазначила вона.

Ставнійчук відмітила, що депутати робили усвідомлений вибір, підтримуючи це голосування, і не могли не знати всі тонкощі процедури ухвалення рішення.

«Тому я так розумію, що після рішення Конституційного суду (щодо відміни політреформи – ред.) повинен відбутися наступний крок – притягання до відповідальності всіх, хто голосував», - підкреслила Ставнічук.

Щодо сьогоднішньої заяви міністра юстиції Ставнійчук відмітила, що направлення Конституційним Судом запитів є «звичайною буденною справою».

За її словами, зазвичай при розгляді того чи іншого подання КС направляє такі запити не тільки в державні органи, але і до різних наукових установ.

Як відомо, за зміни до Конституції проголосували 402 депутати, зокрема представники Партії регіонів, Нашої України, комуністи, соціал-демократи, соціалісти, Аграрна партія, Трудова Україна, Промисловці і підприємці, НДП та інші.

Як раніше писав ForUm, 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.

2 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що Міністерство юстиції України направило до Конституційного Суду свій висновок про наявність підстав для відміни змін до Конституції 2004 року.

Нагадаємо, зміни в Конституцію, що обмежують повноваження Президента і підсилюють повноваження парламенту, були прийняті у грудні 2004 року під час пакетного голосування разом з рішенням про проведення третього туру виборів Президента. Зміни в Конституцію набули чинності 1 січня 2006 року. На думку експертів, саме це стало причиною тривалої кризи у владі під час правління Віктора Ющенка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1506