«Масове переселення в чиновницькі крісла» представників донецької команди, яка зараз при владі, жодним чином так і не змогло вплинути на електоральні переваги киян. Рейтинг «регіоналів», як був, так і залишається одним з найнижчих з усіх політичних сил - ключових гравців у політикумі Києва. У зв'язку з цим «кращі уми» Партії регіонів не один день сушили голову над питанням - «що ж зробити, щоб утихомирити столицю й управляти досить великим, у тому числі і бюджетним, пирогом».
Леонід Черновецький, який сидить на гачку у нинішніх можновладців, освячує своїми рідкісними підписами все, що потрібно представникові влади Попову. Але отримати контроль над Києвом на майбутніх виборах нинішня коаліція регіоналів, з комуністами і литвиновцями разом узятими, навряд чи зможе. І тому знущання з киян, знехтування всіх прав на самоврядування відбувається і відбуватиметься.
Спочатку з'явився закон, який розділяв повноваження голови Київської міської ради і Київської міської державної адміністрації (у червні 2009-го ВР у першому читанні голосами БЮТ, НУ-НС, Блоку Литвина і комуністів проголосувала зміни до закону про столицю, де було зафіксовано розділення повноважень Київського міського голови, який обирається народом, і голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), який призначається Президентом, - авт.) Він не пройшов, був завалений. Але від цієї думки коаліціанти не відмовилися.
Сьогодні ж вирішили добратися вже до районних рад. І, власне, спроба втихомирити й підпорядкувати безпосередньо Київ і є ключовою метою, яку поставили перед собою Янукович енд компані. А першочергове завдання для них сьогодні - ліквідація районних рад, а слідом за цим - призначення нових голів райдержадміністрацій з кола «своїх людей», серед яких, швидше за все, будуть представники Донецька, Макіївки, Єнакієве ... Людей, які до Києва мають дуже опосередковане відношення, і не розуміють, що відбувається в Києві і чим він живе. Та зате вибудовується вертикаль.
Переконаний, що як тільки будуть ліквідовані районні ради, знову виникне закон, який передбачатиме розділення повноважень Київського міського голови і голови КМДА. Таким чином, сьогоднішня влада намагається «не миттям, так катанням» підпорядкувати собі Київ і ті фінансові потоки, які є в столиці, а вони досить великі.
Усе це означає неминуче бажання Партії регіонів узяти владу над Києвом. Хай не вибрану, а призначену ними ж.
Чим загрожує такий поворот подій рядовому жителю столиці? Річ у тому, що районні ради не завжди і не у всіх питаннях підтримували Київського міського голову, а особливо в питаннях розподілу земельних ділянок, власності і так далі. Тобто, районні депутати в якійсь мірі ставали фільтром між забаганками мера і реальним вирішенням проблем місцевих жителів.
Поки що жителі через своїх депутатів у районних радах можуть впливати на такі важливі питання як надання житлово-комунальних послуг, стан доріг, освітлення вулиць і прибудинкових територій та ін. Але, якщо дійсно ліквідувати районні ради і залишити тільки міську раду, то достукатися до когось з місцевих обранців окремим жителям, наприклад, Зеленої вулиці, буде набагато складніше, а то і взагалі нереально. Тому доступ до влади і вплив місцевих жителів, особливо з віддалених районів, буде зведений нанівець.
Якщо говорити про наближення депутатів до людей завдяки «мажоритарці» - то це один крок уперед, а рішення, яке прийняла Київрада, - це п'ять кроків назад. До того ж, таке рішення ще більше розширює повноваження Президента на величезну частину країни, що само по собі є черговою ластівкою щодо узурпації влади.
Павло Жебрівський
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом