Вже стало традицією, що святкування Дня Незалежності кожен район столиці проводить заздалегідь, аби локальні заходи не відволікали киян від загальнодержавних. Проте цього року Троєщина значно випередила всіх – «урочистості» пройшли в п’ятницю, 20 серпня, незважаючи на попередження синоптиків про рясний дощ в цей день.

Життя дало «трєщіну», їду на Троєщину

Імідж Деснянського району Києва має безліч протиріч. Насамперед - це район, де проживає більше півмільйона киян та гостей столиці звідусіль: від Закарпаття до Китаю та В’єтнаму. По-друге, там розташований найбільший речовий базар «Троєщина» - найпотужніший платник податків київського регіону та місце підвищеної концентрації нелегалів, «чорної готівки» та криміналу. По-третє, дніпровське лівобережжя є досить мальовничим та багатим на зони відпочинку. В той же час, нерухомість на Троєщині цінуюється не так високо, як в інших лівобережних районах столиці, через сталу думку про низький рівень культури мешканців цього столичного «спальнику». Цілком підтверджує цей імідж і влада району. Наприклад, Деснянська Рада – єдина, яка досі не має власного сайту в Інтернеті. На моє питання «чому так?» освідченні у владних інтригах джерела відповіли просто: «тому що село!».

Народна приказка «життя дало трєщіну, їду на Троєщину» є досить актуальним серед киян. Моє життя не тріщало, проте редакційне завдання було конкретним – репортаж з грандіозного дійства на проспекті Маяковського, біля кінотеатру «Флоренція». Крім того, згідно зі сценарієм свята, десь неподалік був розташований шкільний базар. А це додаткова можливість підготувати дитину до навчального року.

О шістнадцятій годині ми з дочкою прибули за адресою. Широко анонсований «шкільний ярмарок» складався з трьох кіосків з «товаром масового вжитку». Тому ідея придбання чогось корисного для дитини була відкинута. Взагалі склалося враження, що аби не палатки «регіоналів», з яких дітям роздавали надувні кульки, прапорці та іншу символіку свята – День Незалежності на Троєщині був би схожий на філіал однойменного базару в мініатюрі.

Після півгодинної зливи ми вже хотіли йти, та з гучномовця повідомили, що всі діти, які дочекаються закінчення цієї «феєрії», отримають безкоштовне морозиво. Донька - дівчинка не за роками принципова, пообіцяла мені обов’язково дочекатися «шари», тому що за такі тортури ми мусимо отримати компенсацію.

Святкуємо «по-домашньому», не виходячи з хати

Урочистий мітинг та інші заходи, притаманні святкуванню річниці Незалежності, районна рада вирішила провести прямо не сходячи з ганку приміщення РДА. Дивлячись на голову Деснянської райдержадміністрації Юрія Захаричева – ставленика Леоніда Черновецького, склалося враження, що чиновник більше часу витрачає на власну зовнішність, ніж на вирішення проблем жителів району. Рум’яний, набріолінений, він випромінював достаток та вдачу. Виглядаючи досить пихато серед намоклих під дощем підлеглих, Захаричев театрально віщав перед юрбою ласих до морозива дітлахів і примусово зібраних на мітинг працівників ЖЕКів.

Після промови вирішили підняти державний прапор. Флагшток розташовано високо на даху, на дворі дощить – мітингувальники пліч-о-пліч на ганку під дахом. Як там почував себе державний стяг ніхто не побачив. Знову врятували свято місцеві «регіонали» - коли лунав державний гімн в небо злетіли тисячі повітряних жовтих і блакитних кульок. Юрба звернулася до неба – то була гарна кульмінація і один з небагатьох позитивних моментів події.

Далі заходи йшли за сценарієм: почесні грамоти «найкращим» деснянцям за версією РДА, вручення паспортів молодим громадянам, святковий концерт. Морозиво від «Блока Леоніда Черновецького та особисто від Юрія Захаричева» видали перед концертом. І то буда стратегічна помилка – майдан спустів за п'ятнадцять хвилин. Змерзлі батьки з дітлахами розбіглися по домівках. Оперативно було складено усі палатки і торгові точки. А самодіяльні колективи, запрошені в якості учасників концерту, співали народні пісні за відсутності глядачів. Під такий сумний акомпанемент з автостоянки РДА стрімко виїхав чорний «мерседес» голови…

Навіщо така влада?

Йдучи до зупинки громадського транспорту я спиталася в такої ж промерзлої «товаришки за нещастям», яка прийшла з дітьми на шкільний ярмарок: «Чому на Троєщині день народження країни святкують сьогодні, коли за прогнозом дощ і до офіційної дати ще досить далеко?». Відповідь була простою і відвертою: «Мабуть Захаричеву треба на дачу, от і вирішив до вечора п’ятниці «відстрілятися» та гайнути відпочивати».

Мене не вразила убогість та організаційна недолугість заходів «районного масштабу». Нічого більшого я не чекала. Теза про «життєву «трєщіну» - Троєщину» вкотре підтвердилася. Вразила байдужість та показова зневага керівництва Деснянської РДА до мешканців району, а ще більше - відношення людей до такого положення справ.

В мене є велика надія, що завдяки новій владі в країні, порядок буде наведено і тут, в Деснянському районі. Що нарешті збудують довго обіцяне метро і припинять розбазарювання комунального майна, що голова району буде перейматися не власним відпочинком, а жити проблемами народу. І коли влада району повернеться обличчям до своїх мешканців, імідж Троєщини неодмінно зміниться.

Олеся Захарченко, ІА «Айсберг Інформ»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1765