Новий виборчий закон зробить неможливими істотні зміни в розстановці політичних сил на місцевих виборах, вважають експерти.

Не сприятиме цьому і низька активність виборців, а також втручання адмінресурсу у виборчий процес, повідомляє «Німецька хвиля».

Глава Комітету виборців України Олександр Черненко говорить, що склад місцевих рад на виборах 31 жовтня може змінитися не більше, ніж на 20%. Він вважає, що на шляху оновлення міськрад стоїть виборчий закон, який обмежив участь у виборах політичних сил, які не мають місцевих осередків з річним стажем.

Навіть ВО «Свобода», яка раніше демонструвала успіх в західних областях, на думку Черненка, не має достатньо районних осередків, щоб претендувати на реванш.

Збільшення представників комуністів у місцевих радах східних областей і проросійських партій у Криму і на півдні, як чекає політичний аналітик PR-группы Polittech Ярослав Макітра, буде заблоковане адмінресурсом Партії регіонів.

Посилення цього способу впливу на результати вибору Макітра чекає не тільки через «старання» владної команди, але і внаслідок очікуваної низької явки виборців на дільниці.

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран упевнений, що адмінресурс діятиме не тільки під час виборів. «Великою мірою Партія регіонів робитиме ставку на застосування адмінресурсу до депутатів місцевих рад після виборів», - вважає він.

Змін політичної карти держави після виборів Таран не чекає ще й тому, що незмінними залишаються відносини влади з бізнесом. За його словами, «фундаментальною проблемою» є не сам вплив бізнесу на владу, - що є у всьому світі, - а те, що цей вплив залишається непрозорим, на відміну від країн Європи, де є державне фінансування партій, або США, де траспарентно функціонує закон про лобізм.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

891