Україна і Казахстан не зможуть зайняти місце Росії на світовому ринку зерна. Про це заявила міністр сільського господарства РФ Олена Скринник.
«У них (України і Казахстану - ред.) не все так просто, не так все добре. Вони вживають цілий комплекс заходів такого ж плану, як і ми ... Вони забезпечують постраждалі регіони зерновими. Це відбувається в Казахстані і в Україні », - сказала Скринник.
«У них ситуація можливо і краща, ніж у нас з посухою, але в будь-якому випадку не така оптимістична, щоб говорити, що вони займуть наше місце», - додала вона.
Вона також запевнила, що через посуху та зменшення врожаю зерна «голоду ні в якому разі не буде» в Росії. На її думку, зайняти місце Росії може тільки США, де нормальні погодні умови, повідомляє «УНІАН».
Міністр зазначила, що в останні роки Росія займала 2-3 місце з експорту зерна у світі.
Скринник запевнила, що при виробництві зерна при песимістичному прогнозі на рівні 60 млн. тонн і оптимістичному в 65 млн. тонн зерна в цьому році, існуючі запаси дозволяють говорити про те, що внутрішній попит буде повністю задоволений.
Крім цього, вона повідомила, що в РФ на сьогоднішній день зібрано вже 38 млн. тонн зернових.
Як повідомляв ForUm, уряд Російської Федерації встанови в заборону на експорт зерна з території Росії з 15 серпня по 31 грудня 2010 року. Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Зокрема, заборона встановлюється на вивіз з території Російської Федерації пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, борошна пшеничного або пшенично-житнього.
Після цього стало відомо, що українська влада і представники бізнесу блокують експорт зернових з країни - як випливає з внутрішнього листування Держмитниці та її регіональних підрозділів, експортувати зернові з країни хоч і не заборонено, але практично неможливо.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом