Україна діятиме швидко і по всіх напрямах, щоб отримати гарантію щодо об'ємів транзиту через її територію російського газу, заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Партії регіонів.

«Переговори йдуть, ми хочемо отримати гарантії від «Газпрому», що будуть достатні об'єми транзиту», - сказав Бойко.

Коментуючи питання будівництва Росією обхідних газопроводів - «Північного потоку», «Південного потоку» і «Набукко» - міністр, зокрема, зазначив: «Це болюче питання для нас. Переговори з Росією направлені на те, щоб ми не залишилися осторонь від транспортних потоків російського газу. Попередній уряд спокійно дивився на всі ці обхідні маневри «Газпрому», а ми зараз вимушені пожинати плоди і вирішувати ці проблеми. Діятимемо швидко, на всіх напрямках».

Він підкреслив, що головною проблемою для України є «Південний потік».

«Очікуються непрості переговори, оскільки процес там за 5 років, поки Росія займалася «Південним потоком», зайшов дуже далеко. Там вже йде узгодження проектів. Що стосується «Набукко», то він для нас не є небезпечним, тому що через «Набукко» йде газ з Азербайджану (до Туреччини) і з Туркменії (до Китаю). Для нас основна проблема - «Південний потік», - зазначив Бойко.

Як повідомляв ForUm, у липні видання «Дело» писало, що уряд України готовий передати у власність Росії і Євросоюзу два українські газопроводи. Натомість росіяни повинні відмовитися від проекту «Південний потік» і передати Україні одне зі своїх газових родовищ. За даними видання, міністр палива і енергетики Юрій Бойко вже направив російським і європейським колегам пропозицію взяти у власність два українські газопроводи – «Союз» і «Ананьїв-Ізмаїл». 19 червня прем'єр Микола Азаров заявив, що Україна готова на компроміси з Росією і Європейським Союзом, щоб уникнути будівництва «Південного потоку».

Нагадаємо, ідея «Південного потоку» полягає в тому, щоб побудувати обхідні шляхи транспортування газу з Росії до Європи. Це російсько-італійський проект газопроводу, який пройде по дну Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варна. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії і Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Згідно планам, «Південний потік» повинен вступити в дію до 2015 року. Планована потужність — 63 млрд. кубометрів газу на рік. Оцінна вартість проекту — близько 20 млрд. євро.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

619