Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко вимагає ввести повну заборону на експорт продовольчого і фуражного зерна урожаю 2010 року. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі КПУ.
«Це стратегічний резерв, це золотий запас народу, яким повинна розпоряджатися виключно держава», - зазначив він.
Комуніст заявив, що цього року «через украй складні погодні умови ситуація на ринку зерна в Україні близька до критичної». Він підкреслив, що непроста ситуація і на світовому ринку, і «ціни стрімко ростуть, і на цьому українські зернові спекулянти - зернотрейдери - вже почали набивати свої кишені». На думку Симоненка, «зернотрейдери вступають між собою у монопольну змову, скуповують у селян зерно за мінімальними цінами, а потім по максимуму продають його за кордон».
«Це злочин перед народом, це удар по продовольчій, а, таким чином, і по національній безпеці держави, за це повинна бути кримінальна відповідальність», - додав він.
Симоненко упевнений, що уряд повинен «негайно вжити радикальні заходи для підтримки українського сільгоспвиробника». За його словами, найбільш дієвою мірою сьогодні було б «введення державної хлібної монополії».
За словами Симоненка, держава повинна вже зараз гарантувати аграріям світову закупівельну ціну на зерно для внутрішніх потреб. «Хай уряд, який піднімає на вимогу МВФ тарифи на комунальні послуги, а за це отримує 15-мільярдний доларовий кредит, направить частину цих коштів на потреби села і на хлібні дотації», - сказав він.
Лідер КПУ також підкреслив необхідність «встановити жорсткий державний контроль над ціноутворенням на продукти харчування і формуванням роздрібних цін на споживчому ринку».
Як повідомляв ForUm, 21 липня Президент України Віктор Янукович дав доручення уряду вжити заходи щодо недопущення зниження закупівельних цін на зерно.
Нагадаємо також, раніше газета «Комерсант-Україна» писала, що велика кількість опадів на початку літа привела до того, що лише третина української пшениці нового урожаю згідно чинному стандарту зможе вважатися продовольчою. Розуміючи, що це приведе до значних збитків аграріїв, уряд пропонує знизити стандарт. Якщо це відбудеться, то випікати хліб без хімічних добавок буде неможливо, зазначають хлібопеки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом