![Стомлені сонцем у пошуку прохолоди](https://for-ua.com/static/images/previews/42/424991-2.jpg)
Спека лютує в Україні. Істотне похолодання наступить… до січня. Це, звичайно, жарт. Але у найближчий день змін дійсно чекати не варто. За даними Гідрометцентру, температура повітря істотно не зміниться ще два тижні, коливання буде у межах 2-3 градусів, але на загальний стан погоди це істотно не вплине. Все може змінитися лише у третій декаді серпня. «Жах!!!», - думає кожен стомлений сонцем українець і мчиться скуповувати вентилятори, кондиціонери, морозиво та інші «охолоджувачі».
![](/files/07-2_2010/g1.jpg)
![](/files/07-2_2010/g2.jpg)
Переходимо в офіси...
![](/files/07-2_2010/g5.jpg)
![](/files/07-2_2010/g6.jpg)
Мінохоронздоров'я попереджає. Спека, як відомо, не ліпший друг організму. Тому не варто перевіряти його на стійкість, спустошуючи «запітнілі» пляшки зі спиртним. Газована вода також не кращий із напоїв. А кондиціонер на максимум може вкласти на лікарняне ліжко і міцного чоловіка. Як бути, що робити ForUm'у розповіла лікар, кандидат медичних наук, науковий співробітник ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України» Марина Диба.
Лікар рекомендує читачам ForUm'у берегти себе і своїх близьких, вживати при спеці більше рідини, віддавати перевагу одягу із легких, натуральних матеріалів, носити головні убори, не обмежувати себе у водних процедурах і понизити фізичну активність, щоб уникнути негативних наслідків для організму:
«Дотримуючись простих правил, можна уникнути біди. Спека – це не кінець світу, а всього лишень тимчасові незручності. Насамперед розповім, як діяти у таких складних метеоумовах батькам, щоб одночасно захистити і не обмежити у розвитку малюків.Тут все не так складно, як здається. Просто треба трохи поміняти звичний графік. Гуляти не тільки можна, а й потрібно, але до 10:00 і після 17:00. Також варто пам'ятати про головний убір і сонцезахисні креми. Нехай дитина гуляє, насолоджується життям і розвивається. Що стосується водоймищ, то якщо вони отримали «добро» санстанції, у них можна купатися навіть наймолодшим громадянам. «Піщані ванни» для малюків приємна справа. Якщо пісок чистий і майданчик не є туалетом для собачок і кішечок з усього району, нехай тішиться».
Дорослим, за словами лікаря, у спеку треба бути дуже обережними. Особливо – людям із захворюваннями серсево-судинної системи. Їм бажано взагалі не виходити на вулицю, тому що у таку спеку збільшується ризик інсультів та інфарктів. Дівчатам зі зниженим тиском, з вегето-судинною дистонією і вагітним жінкам лікар радить бути уважнішими до себе, уникати транспорту або користуватися нимм тільки за умови наявності сидячих місць, адже може бути і знепритомнення.
ForUm також поцікавився, чи необхідна громадянам зараз спеціальна дієта. Експерт розповіла, що «харчуватися правильно потрібно не тільки влітку. Їсти багато ковбаси (особливо «паперової») і запивати її горілкою або слабоалкоголкою не варто ні в спеку, ні в холод. А головне – питний режим. Дорослій людині зараз необхідно не менше двох літрів різної рідини на добу. «Різної» – це не означає «кола» та інша газована вода. Оптимальний варіант – у міру прохолодні і солодкі негазовані напої».
Але що, коли все ж таки сталося перегрівання (гіпертермія)? «Якщо у вас червоне або навпаки – бліде обличчя, темніє в очах або «літають мушки», а також слабкість, запаморочення, нудота і навіть блювота, холодні кінцівки, насамперед треба лягти у тінь, ноги підняти вгору, попити води і омити тіло (вода не повинна бути крижаною). Іншими словами, необхідно охолодити організм. Це перша допомога. Після цього необхідно викликати лікаря. Адже якщо стався «сонячний удар», людину потрібно везти до лікарні. Але ліпше до цього не доводити. Як уже було сказано, дотримуючись простих правил, цього можна уникнути», - радить лікар.
Як не крути, влітку має бути спекотно, а взимку – холодно. Як говорив відомий літературний герой, солдат Іван Чонкін, якби було навпаки – влітку холодно, а зимою тепло, то тоді б літо називалося «зимою», а зима називалася б «літом». Та і поки одна частина України проклинає спеку, друга потерпає від дощів, повеней, ураганів і зсувів.
До того ж, поки ми незадоволені життям, воно проходить повз нас. Тому не накопичуйте погані емоції і не обмежуйте себе. В усьому є свої плюси. Погодьтеся, купатися у фонтанах влітку так само приємно і весело, як грати у сніжки взимку. А літня спека – штука скороминуща. Вже незабаром ми дружно нарікатимемо на дощі, сніги і морози…
Фото Володимира Сіндєєва
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом