Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Попов не прогнозує нового підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення цього року. Про це він сказав сьогодні журналістам під час виїзної наради, яка стосується підготовки столиці до опалювального сезону.
«Я думаю, що підвищувати тарифи населенню ми не будемо цього року. Наступного року – подивимося», - сказав Попов.
Під час наради при відвіданні ЗАТ «Дартеплоцентраль» (Дарницька ТЕЦ) голова правління цієї компанії Юрій Коляда повідомив, що на підготовку до зими вони планують витратити приблизно 20 млн. грн. власних коштів. За його словами, на сьогоднішній день існує борг столиці перед компанією у розмірі майже 67 млн. грн. через різницю у тарифах. При цьому приблизно 27 млн. грн. – борги Києва за 2009 рік, а 40 млн. грн. – нинішній борг.
На запитання журналістів, коли столиця зможе погасити існуючі борги як перед ЗАТ «Дартеплоцентраль», так і перед АК «Київенерго», Попов відповів, що питання непросте і багато у чому залежить від чинних тарифів на тепло. «Збільшення тарифів, я переконаний, цього року не буде. Тому потрібно вишукувати різницю у тарифах (кошти на погашення різниці у тарифах – ред.). Ми разом з урядом відпрацьовуємо механізм погашення такої заборгованості, і я упевнений, що знайдемо спосіб, щоб до кінця року заборгованості не було», - сказав Попов.
Як повідомляв ForUm, з 1 липня жителі Києва платитимуть за житлово-комунальні послуги за тарифами, які діяли до підписання меморандуму між Київською міськдержадміністрацією, НАК «Нафтогаз України» і АК «Київенерго» про стабільне енергозабезпечення столиці у зимовий період (жовтень 2009 – травень 2010 року). Збільшуються тарифи на тепло і на тепло у гарячій воді(енергія, яка йде на нагрівання води). Для однокімнатної квартири тарифи підвищуються на 16%, для двух- і трикімнатних квартир – на 17%.
C 1 серпня відпускні ціни на природний газ для населення України зростуть на 50%.
За матеріалами «УНІАН», «ИМК»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом