У проекті закону про вибори депутатів місцевих рад і мерів, який наступного тижня, можливо, буде внесений Президентом Віктором Януковичем у Верхову Раду, з'явилася норма, яка обмежує доступ нових партій до участі у виборах. Про це пише тижневик «Дзеркало тижня» № 24 (804) від 26 червня - 2 липня 2010 р. з посиланням на свої джерела.

Згідно з пропонованою нормою, висувати кандидатів у депутати місцевих рад усіх рівнів мають право тільки партійні осередки. І лише ті із них, які були офіційно зареєстровані за 365 днів до проведення виборів. «Таким чином, за допомогою цієї норми Партія регіонів і парламентська коаліція мають намір законсервувати правлячу еліту і перешкодити політичній ротації. Річ у тім, що перспективні політичні сили нової хвилі, які почали розвиватися в останні рік-півтора, не мали за рік до майбутніх виборів розгалуженої мережі партпредставництв», — пише видання.

Таким чином, у разі ухвалення законопроекту від партії «Свобода» у місцевих виборах зможуть взяти участь висуванці 407 осередків, а не зможуть — 64, оскільки, за даними Міністерства юстиції, отриманими «Дзеркалом тижня», ці 64 партосередки були зареєстровані менше ніж за 365 днів до 31 жовтня.

Ще значнішого удару завдано по позиціях партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», зазначає газета. Від цієї політсили у виборах зможуть взяти участь висуванці лише від 427 осередків, а не зможуть — 785. У партії В’ячеслава Кириленка «За Україну!» тільки 199 осередків зможуть висунути своїх кандидатів, а 209 — не зможуть.

У «Громадянській позиції» Анатолія Гриценка брати участь у виборах зможуть висуванці 106 осередків, тоді як 66 — не зможуть, зазначає «Дзеркало тижня».

Крім того, як пише газета, серйозні проблеми виникають у політсили Арсенія Яценюка «Фронт змін». Лише 19 осередків партії, за даними Мінюсту, зможуть делегувати на вибори своїх представників, а 631 — буде позбавлений такої можливості.

Як повідомляв ForUm, 17 червня Президент України Віктор Янукович заявив, що підтримує 31 жовтня як дату проведення виборів у місцеві органи управління і вважає, що вони повинні пройти за змішаною системою.

22 червня Конституційний Суд України визнав неконституційним проведення виборів в органи місцевого самоврядування у 2011 році.

23 червня керівник Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін повідомив, що законопроект про вибори в органи місцевого самоврядування, найімовірніше, буде зареєстрований у Верховній Раді наступного тижня.

18 червня перший заступник лідера фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що на виборах у місцеві ради зможуть балотуватися тільки кандидати від партій. Він підкреслив, що підготовлений законопроект про внесення змін до закону щодо проведення місцевих виборів, яким передбачена заборона на участь у виборах блоків партій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

964