Правоохоронні органи проводять незадовільну роботу над розкриттям злочинів. Про це заявив міністр внутрішній справ опозиційного уряду Геннадій Москаль, повідомили ForUm'у в прес-службі БЮТ.
За його словами, згідно зі статистичними даними, що надаються МВС України, за 5 місяців 2010 року зареєстровано 210 тис. злочинів, що на 31,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Злочинів загальнокримінальної спрямованості зареєстровано 189 709 тис., що на 36,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тяжких і особливо тяжких злочинів зареєстровано 68 302 тис., що на 38,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Москаль підкреслив, що при тотальній корумпованості держави і масштабній корупції виявлення злочинів економічної спрямованості різко впало. Він зазначив, що в деяких регіонах України зростання злочинності сягнуло катастрофічного характеру, так, наприклад, у Дніпропетровській області рівень злочинності збільшився на 72,9%, у Чернігівській області - на 54%, у Донецькій області - на 49,6%, в АР Крим - на 48,3%, і «така жахлива ситуація майже по всіх областях України.
«Виходячи із статистики - міліція не виконує свій прямий обов'язок, записаний у Законі України «Про міліцію», де чітко сказано, що основним обов'язком міліції є розкриття злочинів», - заявив опозиційний міністр внутрішніх справ.
Москаль також повідомив, що із зареєстрованих злочинів загальнокримінальної спрямованості не розкрито 62,5%, а зі скоєних тяжких та особливо тяжких злочинів не розкрито 46,1%.
«Такого рівня бездіяльності органів внутрішніх справ і таких жахливих показників в Україні не було за всі 19 років незалежності», - констатував Москаль.
За його словами, згідно із статистикою, майже 40% злочинів скоюють особи, які раніше вже скоювали злочини і повинні перебувати на обліку, бути під суворим контролем міліції.
Кількість осіб, які постраждали від злочинців, збільшилася на 50,6%, найбільше страждають: працівники ЗМІ (кількість злочинів по відношенню до них збільшилася на 64,3%); пенсіонери (кількість злочинів по відношенню до них збільшилася на 119,8%); адвокати - на 52%; державні службовці - на 102%.
Парадоксальним Москаль вважає той факт, що на тлі тотального збільшення злочинності спостерігається зменшення кількості потерпілих від злочинів самих працівників органів внутрішніх справ, є неприродним, бо, як правило, при виконанні службових обов'язків найбільш вразливими є саме працівники міліції.
«Від такої роботи МВС України рядові громадяни повинні самі подбати про свою безпеку, оскільки органи міліції не в змозі надати їм кваліфікований захист від погіршення криміногенної обстановки в країні», - підкреслив міністр внутрішніх справ опозиційного уряду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом