Суспiльство

АМК не бачить підстав для підвищення тарифів на ЖКГ

Антимонопольний комітет України вважає, що підстави для підвищення комунальних тарифів у місті Києві відсутні, а тарифи, що діють, не мають належного економічного обгрунтування.

За висновком Антимонопольного комітету, Київська міськдержадміністрація, приймаючи рішення про підвищення тарифів з 1 червня, порушила процедуру їх встановлення і норми Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оскільки перед прийняттям розпорядження не було оприлюднено обгрунтування таких змін, повідомляє «УНІАН».

Тим часом, зазначають у Комітеті, КМДА до цих пір не визначила виконавців послуг з централізованого опалювання і постачання гарячою водою, що робить механізми введення тарифів ще більш непрозорими, робить неможливим проведення перерахунку із споживачами за ненадані або неякісні комунальні послуги.

АМКУ зазначає, що з листопада 2008 року не мінялися ціни на природний газ для населення, що могло б стати причиною для перегляду тарифів.

«Антимонопольний комітет вимушений констатувати, що бездіяльність київської влади і відповідних муніципальних служб, які не можуть забезпечити нормальне функціонування житлово-комунальної сфери, в черговий раз приводить до перекладання всіх прорахунків на плечі споживачів”, - зазначив голова АМКУ Олексій Костусєв.

За його словами, замість здійснення ефективних заходів по збереженню і раціональному використанню ресурсів влада укотре вибирає найпростішу дорогу систематичного необгрунтованого підвищення тарифів, що є недопустимим.

Він зазначив, що АМКУ має намір завершити розслідування з цього приводу і прийняти рішення, націлене на захист вимог конкурентного законодавства й інтересів споживачів.

Як повідомляв ForUm, тарифи на гаряче водопостачання й опалювання в Києві підвищилися з 1 червня . Опозиція заявила про намір оскаржити їх у суді.

2 червня мер Києва Леонід Черновецький заявляє, що нові тарифи на житлово-комунальні послуги, які планується ввести з 1 липня, можуть бути відкоректовані. «Хочу зазначити, що інформація, яка з'явилася сьогодні в засобах масової інформації відносно запланованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги цією восени, - не відповідає дійсності. Жодних таких пропозицій ще не розглядалося», - підкреслив він..

У свою чергу міністр з питань житлово-комунального господарства Олександр Попов заперечував підвищення комунальних тарифів у Києві, пояснюючи, що «відповідне рішення на сайті Київради з'явилося для обговорення».