Усі ми чудово знаємо традиційне визначення дітей – це наші «квіти життя». Однак сьогодні, на жаль, це ще і найболючіша тема не тільки власне для батьків, але і для всього нашого суспільства. Для того щоб зрозуміти це, достатньо звернутися до статистики.
У Криму, наприклад, зі ста відсотків новонароджених дев'яносто три не можуть вважатися повністю здоровими. І лише 7% малюків можуть «похвастатися» тим, що відразу ж після своєї появи на світ не «обдаровані» якимись діагнозами.
Я вважаю, ця невтішна картина є наслідком того, що нинішнє молоде покоління народжує потомство в умовах жорстокого соціально-психологічного стресу, який, можливо, ще не до кінця їм зрозумілий чи ними усвідомлений.
Кажучи це, я маю на увазі, насамперед, результати варварського руйнування СРСР і те соціальне болото, в якому опинилася сучасна молодь.
Сюди ж слід віднести і всі ті втрачені принципи і параметри соціальної влаштованості, які раніше були гарантовані людям, хоч би, наприклад, обов'язкова загальна диспансеризація, вакцинація і дошкільне утримання і навчання, які сприймаються сьогодні чи не як забобон.
У цей же список слід внести і соціальну стагнацію, яка позначилася на малозабезпеченості нашого населення, особливо – на молодих батьках. Мабуть, головний приклад браку коштів – придбання продуктів харчування сумнівної якості.
І це ми – аграрна країна, яка угробила свій аграрний сектор! Зараз ми вдячно труїмося покидьками і хімікатами, які в усіх видах продовольства з панського плеча нам імпортує Захід. І немає нічого дивного у тому, що така «політика» позначається, перш за все, на ще не зміцнілих дитячих організмах, виливаючись у прогресію різного роду захворювань, як правило, алергічного характеру.
Завдяки цій «політиці» наші діти з моменту свого народження змушені існуваати в абсолютно чужому їм середовищі. Сьогодні ніхто не може гарантувати, що ми, не дивлячись на переконливі, багатошарові етикетки, п'ємо якісну воду, їмо по-справжньому свіжі овочі-фрукти і дихаємо неотруєним повітрям.
Сьогоднішня наша охорона здоров'я розвалена буквально і фактично вщент. Вже далеко не кожна людина може дозволити собі «розкіш» необхідного лікарського нагляду. Особливо це стосується майбутніх матерів, оскільки кожен візит до лікаря незмінно пов'язаний з витратою певної суми грошей, яка, як правило, набагато перевищує прожитковий мінімум.
А скільки ще доводиться витрачати на медикаменти, які призначають лікарі після консультації? І це враховуючи той факт, що нинішня молодь не має сьогодні не те що «стартового капіталу», а просто можливості для елементарного заощадження коштів.
Саме тому у своєму найближчому майбутньому ми будемо вимушені виховувати покоління, які не зможуть похвалитися таким же міцним здоров'ям, як їхні діди і батьки. Подальші наші покоління будуть просто немічними!
Цій гнітючій обставині неабиякою мірою сприяє і зруйнована вщент система відпочинку матері і дитини, яка ще двадцять років була чи не обов'язковою.
Моє покоління, мабуть, пам'ятає, як за радянських часів на підприємствах працівникам, які мають дітей, «під розпис», ледь не у примусовому порядку видавалися щорічні обов'язкові путівки у пансіонати, будинки відпочинку, санаторії. Зараз все це кануло в лету, як і традиційні у минулому піонерські табори, де дітьми займалися. Зараз, на жаль, навіть елементарні дитячі майданчики доступні далеко не кожному..
І дивлячись на все це, я розумію: потрібно рятувати наших дітей. Поки ще не стало надто пізно.
Леонід Грач,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом