Фракція Партії регіонів має намір найближчим часом розробити і добитися ухвалення законів про російську мову в Україні. Більш того, регіонали стверджують, що зараз майже вся їхня фракція задіяна в розробці нового закону про мови, який до червня має бути внесений до парламенту і до кінця місяця прийнятий.
На їхню думку, такий закон зніме багато питань, включаючи мовні проблеми в освіті і кіно. Регіони розцінюють як позитив те, що в Україні може бути введена обов'язкова вимога, - запитувати студентів і батьків учнів - на якій мові вони хочуть вчитися.
Регіонали не мають наміру обмежуватися лише гуманітарною сферою, хочуть, щоб «російська мова повернулася і до судів. Вони мають ще безліч планів, але переконаний, що їхні неприродні мрії залишаться лише мріями.
Надати російській мові державний статус або хоч би надати їй таку ж сферу використання, яку має українська, - це бажання, яке вже не перший рік мріють реалізувати представники Партії регіонів. Нагнітання цього питання триватиме, але я сподіваюся, що все-таки частина депутатів, навіть більшість, ніколи не проголосує за такі мовні ініціативи Регіонів.
Річ у тому, що Партія регіонів хоче в найкоротші терміни на законодавчому рівні знищити все українське, що ще збереглося в нашій державі. Ясна річ, їхні зусилля в цьому напрямі піддаватимуться опору тій частині депутатів Верховної Ради, які не дозволять зазіхнути на українську мову. Гарантую, наша депутатська група «За Україну!» пасивно не спостерігатиме за русифікацією України.
Поспіх Партії регіонів у наданні російській мові якогось особливого статусу зумовлений тим, що вони не впевнені, що прийшли у владу надовго. Тому вони хочуть буквально за перші сто днів при владі демонтувати Україну і все українське. Недивно, що представники Регіонів обіцяють ухвалити новий мовний закон уже в найближчому місяці.
Продовжувати пережовувати ту гидотну тезу, що російській мові потрібно «повернути належне», може лише відверта московська агентура. Тому що російська мова має в Україні значно більше пріоритетів, ніж державна мова. Зараз ситуація насправді така, що потрібно захищати саме українську мову, тому що навіть прем'єр-міністр держави, як останній неук, не може двох слів зв'язати державною мовою.
Якщо проаналізувати стан російської мови в Україні і української мови в Росії, можна побачити абсолютно протилежні речі і ставлення чиновників до культури братського - як називають росіяни - українського народу. Таке лицемірство, яке демонструє Росія з приводу «мовних проблем» в Україні, важко навіть уявити.
Регіонам не так просто буде обійти десяту статтю Конституції закону про мову. А якщо вони намагатимуться проштовхнути російську мову через парламент - вони натраплять на дуже серйозний опір народних депутатів групи «За Україну!».
Звичайно, говорити про мову, її права можна вічно. Але краще менше розмов, і більше справ. Повірте, саме так і буде.
Ярослав Кендзьор