На даний момент у Західній Україні залишаються підтопленими будинки і сільгоспугіддя. Як повідомили ForUm'у у прес-службі МНС, внаслідок проливних дощів під водою дсі залишаються 2 тис. га угідь у Мукачівському і Ужгородському районах Закарпатської області.

У селі Міжріччя Сокальського району Львівської області залишаються підтопленими

3 приватних житлових будинки (відкачана вода із 2 будинків) і 44 господарських споруди, у п'яти районах області під водою 109 підвалів житлових будинків (відкачана вода зі 188 підвалів, 125 приватних садиб (відведена вода від 128 садиб) і близько 2 тис . 286 га сільськогосподарських угідь. У Кам’янко-Буському і Сокальському районах залишаються підтопленими 100 колодязів.

До ліквідації наслідків підтоплень, обвалів і відновленню автодоріг залучено 55 чоловік і 20 одиниць техніки, зокрема 38 чоловік особового складу і 14 одиниць техніки від МНС.

У постраждалих районах областей комісії райдержадміністрацій уточнюють збитки.

Крім того, МНС допомагає Польщі, яка потерпіла від страшних повеней.

У зону стихійного лиха (місто Тарнобжег, Підкарпатське воєводство) 23 травня прибув рятувальний загін МНС (30 чоловік особового складу, 9 од. техніки і 4 насоси високої потужності). А 25 травня у місто Баранів-Сандомирський Підкарпатського воєводства прибув ще один рятувальний загін МНС (40 чоловік особового складу, 18 одиниць техніки і 8 насосів високої потужності.

Станом на 7 годину ранку 25 травня у Тарнобжезі з вулиці завдовжки до 300 м, на якій знаходиться 14 житлових будинків, відкачали воду і надали допомогу жителям.

Виконання робіт здійснюється цілодобово у дві зміни.

Крім того, МНС Росії відправляє до Польщі літак з гуманітарною допомогою і технікою. Таке доручення Сергію Шойгу дав особисто Дмитро Медведєв. Республіка намагається справитися з найсильнішою за останні півстоліття повінню. Польська столиця перебуває в облоговому стані.

Машини з рятувальниками проносяться по лівому берегу Вісли, з правого боку річки - автомагістраль затоплена і перекрита. Про рівень води, а він майже на метр вищий критичного, можна судити і по дорожніх знаках. Здається, ніби лежать на річці варшавські мости: опор майже не видно.

За поведінкою Вісли тепер стежать не тільки з берега, тут цілодобово чергують поліцейські і рятувальники, з повітря теж спостерігають. У центрі Варшави над тим, що ще недавно було набережною, баражують військові вертольоти. Всі підступи до міста забарикадовані мішками з піском, але це слабкий захист, тому у поліції є наказ - район Вісли у Варшаві оточити і нікого не пускати.

«Спочатку це здавалося розвагою, забавою, нам говорили: «Все під контролем». Але тепер закрилися школи і дитячі садки, все це примушує нервувати», - каже житель Варшави Даніель.

Адже в інших містах Польщі стихію не змогли зупинити ніякі загороди. Прорвавши греблю за 80 км. від польської столиці, вируючий потік залишив величезний пролом не тільки у кріпленні, але і бюджеті країни. Загальні втрати від повені - приблизно 2 мільярди євро. Росте число загиблих - їх уже 15.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

709