Інформація про те, що ціною демаркації сухопутного кордону між Україною і Росією буде делімітація морського кордону не на користь України, є провокацією, переконаний голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін.
«Я намагався проаналізувати, звідки взялися такі припущення і не знайшов серйозних джерел. Це дає підстави вважати, що це провокація, зроблена з незрозумілою метою», - сказав Льовочкін під час зустрічі з представниками іноземних ЗМІ.
Льовочкін не виключив, що російська сторона може погодитися на розділення морського кордону за адміністративним розділенням, що існувало між республіками Радянського Союзу – УРСР і РРФСР.
Глава Адміністрації Президента заявив, що робота над угодою про делімітацію морського кордону між Україною і РФ «ведеться з високою інтенсивністю».
«Після підписання харківських угод у принципі змінилася тональність переговорів. І ті переговори, які були у Президента України з російським колегою, їх тон і наповнення дозволяють з оптимізмом дивитися в майбутнє. І ми переконані, що в питанні делімітації кордону по морю ми також знайдемо розуміння й ефективне рішення, яке базуватиметься на національних інтересах України», - підкреслив він.
Льовочкін заявив, що в цих переговорах «є успіх», але не зміг спрогнозувати конкретні терміни, коли угоду про делімітацію морського кордону буде підписано.
Крім того, на його думку, вести дискусію щодо можливої участі України в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) зараз немає підстав.
«Наскільки Україна зацікавлена в приєднанні до ОДКБ – це відомо. Тому що принципова позиція Президента, Верховного Головнокомандуючого, яка була задекларована під час виборів і після – це позаблоковість. Якщо будуть якісь підстави в майбутньому з якихось причин це міняти, тоді розглядатиметься питання можливості приєднання України до будь-яких блоків. Я не бачу підстав для того, щоб зараз вести дискусію на цю тему – ні юридичних, ні політичних», - сказав він, коментуючи заяву Президента РФ Дмитра Медведєва.
Нагадаємо, Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що питання про участь України в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) може піднімати тільки сама Україна. «Якщо цікаво брати участь в ОДКБ - wellcome. Якщо є якісь сумніви, ми до цього шанобливо ставимося», - сказав президент Росії.
«Те, що було сказано президентом Януковичем щодо позаблокового характеру України, мене, як президента Росії, поточна ситуація абсолютно влаштовує, тому що це повною мірою забезпечує наші інтереси, і, як мені представляється, повною мірою відповідає сподіванням значної частини українського народу», - зазначив Медведєв.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Радіо Свобода»
