Полiтика

Затулін вже радіє: Україні не бачити НАТО ще 32 роки

Перший заступник голови Комітету Державної думи у справах СНД і зв'язків із співвітчизниками Костянтин Затулін вважає, що Україна, продовживши термін базування Чорноморського флоту в Криму, не зможе вступити в НАТО до 2042 року.

Про це він сказав в інтерв'ю радіостанції «Эхо Москвы».

«З тих пір, як вирішено, що ЧФ залишиться ще як мінімум до 2042 року, а можливо, і далі, в Україні, по суті - це декларація, що в цей період Україна навряд чи зможе претендувати, і навряд чи претендуватиме, на вступ до НАТО», - сказав Затулін.

«Що б не говорили одні члени Альянсу, інші члени Альянсу завжди звертатимуть на це увагу (на базування ЧФ РФ – ред.) і не підуть на те, щоб створювати проблеми самим собі, погоджуючись на членство України в НАТО, навіть, якщо там (в Україні) зміниться політична влада і прийдуть прихильники НАТО», - додав російський депутат.

Він упевнений, що базування ЧФ РФ в Україні буде «серйозною і обтяжливою для вступу в НАТО обставиною», повідомляє «УНІАН».

У той же час Затулін зазначив, що у керівництва РФ немає підстав сумніватися в бажанні нової влади України поліпшити відносини між країнами. Він констатував, що разом Україна і РФ важать значно більше, і капіталізація економік двох країн буде суттєво вищою у разі виробництва високотехнологічної продукції.

Затулін заявляє, що українська опозиція необгрунтовано називає продовження терміну базування ЧФ РФ зрадою інтересів України. «Підписали угоду про оренду 5% севастопольської території під об'єкти ЧФ на 25 років. Опозиція кричить – це здача Севастополя і всього Криму. Але де підстави це стверджувати? Це абсолютна політична кон'юнктура і перекручування фактів», - сказав він. За його словами, українська опозиція, таким чином, намагається оправитися від поразки.

Затулін також вважає, що російським військовослужбовцям ЧФ РФ при виході на пенсію слід дозволити отримувати подвійне громадянство – як РФ, так і України.

За його словами, ця категорія громадян залишається на пенсії в Севастополі, тому що тільки там у них є житлоплоща, і вони вимушені переходити з російського громадянства на українське. «Іншим чином вони не можуть існувати в цьому Севастополі, іншим чином не можуть існувати їхні сім'ї. Вони не можуть претендувати на роботу, і вимушені переробляти свої пенсійні посвідчення. Чом би для цих людей не домовитися про подвійне громадянство», - сказав Затулін.

Нагадаємо, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

27 квітня Верховна Рада України, незважаючи на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.