Прокуратура Києва у п'ятницю порушила кримінальну справу щодо народних депутатів фракції «Наша Україна–Народна самооборона» Андрія Парубія і Юрія Гримчака.

Справа порушена за ч. 2 ст. 28 («скоєння злочину групою осіб за попередньою змовою») і ч. 2 ст. 344 Кримінального кодексу («втручання у діяльність державного діяча, вчинене особою з використанням свого службового становища»; передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі до 8500 грн або позбавлення волі строком до трьох років).

У п'ятницю ж слідчий прокуратури Києва підписав звернення у Верховну Раду про надання згоди на притягнення депутатів до кримінальної відповідальності, яке було підтримане генпрокурором Олександром Медведьком і направлене ним до парламенту.

«У п'ятницю надійшло подання із Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності за відповідні дії двох народних депутатів», - підтвердив спікер Володимир Литвин.

В опозиції відразу ж назвали рішення прокуратури спробою влаштувати в країні політичні репресії. «Такі дії (порушення справи – ред.) є не чим іншим, як способом залякування своїх політичних опонентів, зведення з ними рахунків за принципову і чесну позицію», – йдеться у заяві партії «Наша Україна».

Приводом для порушення кримінальної справи стали події у Раді 27 квітня, у день голосування за ратифікацію українсько-російської угоди щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму до 2042 року.

На початку засідання опозиціонери почали кидати у голову Ради курячі яйця, а потім запалили у сесійному залі декілька димових шашок. Усе це супроводжувалося бійкою кількох десятків представників коаліції і опозиції.

З боку коаліції активну участь у ній брали депутати Владислав Лук’янов, Олег Царьов і Дмитро Святаш. Декілька депутатів після бійки звернулися за медичною допомогою, а Олесь Доній (НУ-НС) був доставлений у лікарню «Феофанія» зі струсом мозку.
 

Що стосується Юрія Гримчака і Андрія Парубія, то саме вони, на думку деяких депутатів і, очевидно, за даними слідства, підпалювали димові шашки, пише «Комерсант-Україна».

Наступного дня – 28 квітня – прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом хуліганства.

Обидва депутати обіцяють оскаржити ухвалу про порушення проти них кримінальної справи у суді. Гримчак забрав свою копію постанови у прокуратурі Києва ще у суботу, Парубій має намір зробити це сьогодні.

«27 квітня я був на робочому місці, де на мене було скоєно напад, внаслідок якого я отримав тяжкі тілесні ушкодження у вигляді зламаного носа і струсу мозку, - виклав свою версію події Парубій.– А зараз мене ж звинувачують у тому, що я комусь перешкоджав! Абсурдність полягає у тому, що це мені не дали реалізувати мої депутатські повноваження шляхом захоплення мого робочого місця і нападу на мене».

Питання про надання згоди на притягнення Гримчака і Парубія до кримінальної відповідальності може бути розглянуте у Верховній Раді вже на цьому тижні.

«Треба покарати людей, які були ініціаторами, і ми голосуватимемо за це», - пообіцяв лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Разом з тим, заступник голови Регламентного комітету Верховної Ради Василь Кисельов (Партія регіонів) заявив, що для розгляду цього питання екстрене засідання комітету скликатися не буде.

«За таке потрібно карати. А раптом наступного разу принесуть у зал гранату, наприклад? До того ж половина парламенту має право носити зброю», – багатозначно сказав Кисельов.

Втім, на його думку, до арешту справа, швидше за все, не дійде: «Враховуючи, що це перший раз, думаю, все обійдеться відшкодуванням збитку за рахунок винних, покартають їх, і цим все закінчиться».

За словами Литвина, тоді було пошкоджено майно і техніка на загальну суму понад 900 тис. грн.

Поки неясно, чи будуть порпушені кримінальні справи відносно депутатів Партії регіонів, які брали участь у бійці.

Прокурор Києва Юрій Ударцов у суботу заявив, що у провадженні прокуратури є кримінальна справа за фактом подій, що відбувалися у Верховній Раді 27 квітня.

«Незалежно від того, до якої політичної сили винуваті належать, вони притягатимуться до відповідальності. Це наш обов'язок, і ми його виконаємо», - пообіцяв прокурор. Разом з тим, Кисельов вважає, що депутати фракції Партії регіонів в інциденті не винні: «Вони оборонялися».

Як раніше писав ForUm, 27 квітня у ВР під час розгляду питання про ратифікацію угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України у сесійному залі парламенту відбулися сутички між народними депутатами, а також були застосовані димові шашки, у президію, де знаходився спікер Володимир Литвин, кидали яйця.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

557