Росія і Україна обговорюють порядок дій Чорноморського флоту РФ у разі конфлікту з третіми країнами.
Про це сьогодні на брифінгу у Москві повідомив офіційний представити Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестерeнко.
Зокрема, відповідаючи на запитання, чи є якісь зрушення у наведенні ладу в діях Чорноморського флоту при конфлікті з якимись країнами, наприклад, як це було з Грузією, Нестеренко сказав: «З цієї проблеми наші контакти з українськими партнерами тривають», повідомляє «УНІАН»
«Ми знаходимо спільну мову у вирішенні цих питань. Це свідчить про те, що відбувся розворот у кращий бік у нашому взаєморозумінні з українськими колегами та у цілому в наших двосторонніх відносинах», - сказав він.
Нестеренко повідомив, що за підсумками консультацій буде надано розширену інформацію.
Нагадаємо, 28 квітня у МЗС РФ за результатами засідання Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації і його перебування на території України повідомили, що Україна і РФ значно просунулися вперед у виробленні документа з питань узгодження порядку переміщень військових формувань ЧФ РФ по території України поза місцями їхньої дислокації.
Також повідомлялося, що у військово-політичній сфері сторони узгодили текст міжурядового договору про взаємодію при проведенні інспекційних заходів у місцях дислокації військових формувань російського флоту за багатосторонніми міжнародними документами у сфері роззброєння. Триває робота над проектами двосторонніх угод про дії сторін у кризових ситуаціях; про взаємодію щодо попередження надзвичайних ситуацій і ліквідації їхніх наслідків у місцях дислокації Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Як повідомляв ForUm, 21 квітня Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду щодо продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.
27 квітня Верховна Рада України, не дивлячись на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.
Угода була ратифікована фактично без будь-якого обговорення чи експертного аналізу. За ухвалення відповідного рішення проголосували 236 народних депутатів, не дивлячись на те, що Комітет ВР у закордонних справах ухвалив рішення рекомендувати парламенту не ратифікувати її, тому що ця угода є антиконституційною
