![Парад Перемоги. Як це буде](https://for-ua.com/static/images/previews/41/416271-2.jpg)
Увечері 6 травня в Києві пройшла генеральна репетиція параду. Нею керував міністр оборони України Михайло Єжель. Переконатися, що все пройде ідеально, також прийшли й інші керівники Міноборони, Генерального штабу, Адміністрації Президента, а також начальники силових відомств, чиї підрозділи представлені на параді. Головком на парад не завітав: Президент України Віктор Янукович 9 Травня говоритиме свою 20-хвилинну промову без генеральної репетиції.
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par1.jpg)
По Хрещатику стройовим кроком пройшли понад 2,5 тисяч військовослужбовців України. З ними чеканили крок представники Росії і Білорусі. Після проходження свою майстерність на Майдані продемонстрував військовий духовий оркестр.
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par2.jpg)
З таким розмахом парад до Дня Перемоги в Україні проходить уперше. Чотирма містами України чеканитимуть крок понад 7 тисяч військовослужбовців. Найсерйозніше дійство пройде у Києві. Парад триватиме 1 годину 20 хвилин і обійдеться країні в 13 млн. гривень.
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par3.jpg)
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par4.jpg)
Найцікавішою для народу була історична частина параду. Чоловіки роздивлялися прототипи сучасних позашляховиків і мотоцикли зразка 1941-45 рр.
Діти з цікавістю розглядали легендарний танк Т-34. Адже ми звикли, що він стоїть на п'єдесталі, а тут сам рухається! До речі, саме Т-34 йде на параді першим, очолює колону.
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par5.jpg)
Про автомати ППШ і говорити нічого. Їх в історичній частині параду - декілька сотень. І це не муляж!
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par6.jpg)
Було видно неозброєним оком, які горді курсантки військового інституту, що беруть участь у параді, і як їм подобається величезна увага людей. Мимоволі згадалися слова міністра оборони Михайла Єжеля: «кожен військовослужбовець - учасник параду в рамках тренування щодня проходить стройовим кроком до 20 кілометрів».
![](http://for-ua.com/files/04_2010/par7.jpg)
В історичній частині параду було ще чимало сюрпризів. Наприклад, моряки виявилися... артилеристами. Як пояснили, в морську форму часів війни одягнули представників абсолютно іншого роду військ… для економії, оскільки з Севастополя народ вести далеко, та і в них також парад буде.
Несправжніми виявилися і льотчики з минулого. «Ми прибули сюди віддати дань усім тим, хто загинув за нашу свободу у 1941-45 рр. Так, ми не справжні льотчики. Форму нам спеціально пошили. Насправді ми зенітно-ракетні війська. Ми з Умані. Але ми відтворимо образ льотчиків 1941-45 рр. Головне наше завдання - відтворити Парад перемоги 45 року», - розповів майор Ігор Білан.
На параді буде ще один дуже цікавий загін у ватниках, кирзових чоботях і папахах. Деякі глядачі говорили - це штрафбат. Але ж ні! Це партизани! Звичайно, форма їм дісталася зовсім не по погоді. Але військові з гідністю терпіли, відбуваючись жартами, що це допомагає їм тримати нормальну вагу.
«Так, у формі нам трішки жарко, але терпимо. Весь особовий склад зведеного батальйону зараз думає не про тимчасові незручності, а відчуває дуже велику відповідальність. Вийшло так, що всі парадні розрахунки готувалися два місяці, починаючи з 15 березня. Ми ж підготувалися за тиждень. Але на тренуванні, на злітній смузі заводу «Авіант», керівництво сухопутних військ поставило нам позитивну оцінку. Всі молодці», - розповів ForUm'у командир бригадно-артилеристської групи, заступник командира 30-ої окремої механізованої бригади підполковник Дмитро Синявський.
Крім історичної частини на параді буде і сучасна. Як ми вже говорили, по Хрещатику пройдуть представники різних родів військ і силових структур не лише України. Російські і білоруські військові стверджують, що раді взяти участь у параді в Києві.
До речі, у білорусів інший стройовий крок і інша форма. «Ми представляємо Збройні сили Республіки Білорусь, а конкретно Військову академію, загальновійськовий факультет. Нам тут дуже добре. Український народ нас прийняв доброзичливо. Враження від Києва взагалі важко висловити. Я тут не вперше. Але від Києва і киян завжди дуже добрі враження» - розповів майор Валентин Чернієнко.
Так. Вражень від параду і його учасників море! Діти від емоцій не хотіли навіть морозива, лише запитували, чи можна і їм підбити під каблук «дзенькання», аби вони могли ходити «так голосно, і красиво, як ці дядьки і тітки в погонах».
Приблизно о 22.00, після другого проходження, народ почав розходиться. Техніка виїхала. На Хрещатику залишилися лише сліди від гусениць Т-34 та урни, забиті порожніми пляшками з-під мінеральної води. Вміють у нас показати силу і могутність. Шкода лише, що військовим зі свята доводиться повертатися в реальне життя. Тут хочеш чи ні, та пригадаєш про горезвісні потьомкінські села…
Нагадаємо, 9 Травня урочисті заходи на Хрещатику почнуться о 10.00. Міністр оборони України проведе об'їзд військ і доповість Верховному Головнокомандуючому Віктору Януковичу. Після цього прозвучить урочиста промова Януковича і почнеться військовий парад. Водночас урочистості проходитимуть на Красній Площі у Москві. Усе це можна буде побачити по центральних телеканалах у прямій трансляції.
Фото Володимира Синдєєва
Юлія Артамощенко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом