Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що для установки пам'ятника Йосипу Сталіну немає підстав, і виступає за законодавче врегулювання питання про увічнення пам'яті тих чи інших історичних фігур. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі ВР.

«Не можна замовчувати, не бачити, не оцінювати злочину Сталіна. Я можу привести страшні цифри - з 1923 по 1953 роки за політичними статтями в СРСР було засуджено і знищено близько 1 млн. осіб. Зокрема, в Україні лише у 1937 році було засуджено 156 тисяч», - сказав Литвин.

У той же час, він зазначив, що «не варто накидати на фігуру Сталіна всі гріхи, які лише можна». «Але у результаті я вважаю, що немає підстав для встановлення пам'ятника цій людині», - заявив він.

На думку керівника парламенту, краще «зробити все, аби поховати кістки невідомих солдатів Великої Вітчизняної війни, які знаходять майже щодня». «Нам потрібно направити зусилля саме на це, адже не випадково кажуть, що війна не закінчена, поки не похований останній солдат», - сказав він.

Литвин висловився проти практики увічнення пам'яті історичних фігур, які не сприймаються тією чи іншою частиною країни, зазначивши, що політики використовують це як засіб для залучення додаткових прибічників, нового електорату. «Героїв визначають не пам'ятники, а людська думка, людська оцінка», - зазначив голова ВР.

У цьому контексті керівник парламенту висловився за необхідність закріплення на законодавчому рівні порядку споруди, установки пам'ятників.

«Упевнений, що це повинно бути державною справою, а не бажанням тієї або іншої політичної сили, тієї або іншої особи. Без символів і міфів держава і народ не можуть існувати, але вони повинні сприйматися абсолютною більшістю людей, не розколювати, а об'єднувати суспільство. А в нас почалася війна за допомогою пам'ятників проти своїх політичних конкурентів. Ні до чого доброго це не приведе», - підсумував Литвин.

Нагадаємо, 5 травня в Запоріжжі був відкритий пам'ятник Йосипу Сталіну.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435