Народний депутат фракції БЮТ вніс до парламенту проект постанови про створення спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування дій Президента України Віктора Януковича, які містять ознаки злочинів і розгляду питання про усунення його з посади Президента в порядку імпічменту.

Відповідний проект постанови N6366 від 30 квітня 2010 зареєстрований у парламенті в п'ятницю.

У записці пояснення до проекту Омельченко відмічає необхідність розслідування спецкомісією підписання Януковичем угоди з президентом РФ Дмитром Медведєвим щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України 21 квітня 2010 року. Також комісія повинна вивчити позицію Віктора Януковича у питанні Голодомору 1930-х рр., повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У проекті постанови нардеп підкреслює, що комісія повинна провести «повне, всебічне й об'єктивне дослідження всіх вищезгаданих дій, направити матеріали і результати до Верховного суду України для отримання висновку – чи є ознаки державної зради або іншого злочину в цих діях Президента Януковича, як того вимагає ст. 111 Конституції України».

Як повідомляв ForUm, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

27 квітня Верховна Рада України, незважаючи на опір депутатів від опозиції, ратифікувала угоду з РФ про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років – до 2042 року.

Угоду було ратифіковано фактично без якого-небудь обговорення або експертного аналізу. За ухвалення відповідного рішення проголосували 236 народних депутатів, незважаючи на те, що Комітет ВР у закордонних справах ухвалив рішення рекомендувати парламенту не ратифікувати його, тому що дана угода є антиконституційною.

Нагадаємо, 28 квітня профільна комісія ПАРЄ вирішила відхилити поправки, які вимагали в проекті резолюції щодо Голодомору визнати його геноцидом українського народу. Замглави російської делегації Леонід Слуцький розповів, що «всі поправки, зокрема положення, що стосуються геноциду відносно України, відхилені». За його словами, в ПАРЄ обговорюватиметься «м'який і збалансований», тобто російський варіант доповіді.

27 квітня Президент України Віктор Янукович на сесії ПАРЄ в Страсбурзі заявив, що вважає несправедливим називати Голодомор 1930-х років геноцидом українського народу. «Це були наслідки сталінського тоталітарного режиму, відносини до людей», - сказав Янукович. «Але визнавати Голодомор як факт геноциду відносно того чи іншого народу, ми вважаємо, буде неправильно, несправедливо. Це була трагедія, загальна трагедія держав, які входили до СРСР», - сказав він. Янукович нагадав, що голод був не тільки в Україні, але і в Росії, Білорусі, Казахстані.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

564