Один із координаторів опозиції Анатолій Гриценко заявляє, що зупинити ратифікацію угоди щодо продовження перебування ЧФ у Криму було неможливо. Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна».

«Скажу відверто, в опозиції всім було зрозуміло – зупинити ратифікацію неможливо. Навіть якщо б ми були активнішими, ефективнішими, результативнішими. Члени коаліції могли проголосувати за ратифікацію у кабінеті Литвина чи Януковича, де завгодно. І немає ніяких сумнівів, що їхній Конституційний суд, так само, як і Кремль, був би задоволений», - зазначив нардеп.

Проте, на думку Гриценка, опозиції вдалося добитися кількох речей.

«Перша – завдяки ЗМІ суспільство, Європа і навіть Росія побачили, що, принаймні, половина українського суспільства не сприймає цей пакт Януковича–Медведєва і вважає його таким, що суперечить національним інтересам. Друга – нам вдалося показати, що нав'язувана зверху силою «стабільність» не консолідує нас, а роз'єднує. Форсуючи ратифікацію, коаліція пішла на порушення законів. Вже два цих чинника у майбутньому, коли прийде нова влада, дадуть підстави для денонсації угоди з Росією. З'явилися конкретні дії, направлені на об'єднання опозиційних сил. Янукович, сам того не бажаючи, кроками, направленими на роз'єднання суспільства, фактично сприяє об'єднанню опозиції», - підкреслив парламентарій.

Також, за словами Гриценка, при нинішній команді Януковича скасувати харківські угоди немає жодних шансів. «Провести дострокові парламентські вибори за сценарієм 2007 року зараз неможливо (через складання мандатів – ред.). Ці розмови необхідно припинити. Можливо, є інший шлях, але він ще не відпрацьований. Тому, якщо проти лому нема прийому у Раді, потрібно готувати сильнішу політичну зброю, що базується на підтримці людей. Тому зараз повинна бути така тактика – максимально працювати з людьми у регіонах в усіх доступних формах», - підсумував Гриценко.

Як раніше писав ForUm, 27 квітня Верховна Рада ратифікувала угоду щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на українській території.

Голосування проходило в атмосфері крайньої напруженості у сесійному залі. Відразу після відкриття пленарного засідання у бік президії полетіли яйця. Спікерові парламенту Володимиру Литвину довелося ховатися від них під парасольками. Пізніше у залі спрацювали кілька димових шашок, а між депутатами від коаліції і опозиції виникали бійки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

522