Екс-президент України Віктор Ющенко заявляє, в Україні немає судової системи і гаранта Конституції.
Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, коментуючи відмову Конституційного суду розглянути його подання про використання військових баз для тимчасового перебування іноземних військових формувань.
«У нас немає суду, у нас немає гаранта Конституції», - сказав Ющенко.
Він зазначив, що першим тестом для Конституційного суду було рішення про конституційність входження окремих народних депутатів до складу парламентської коаліції.
«Рішення КС – це перша «червона картка», яка привнесла політичну дестабілізацію», - вважає Ющенко.
За його словами, інше рішення, яке також повинне було стати тестом для нової влади, - це рішення про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Україні, Конституційний суд навіть побоявся обговорювати.
Ющенко також задзначив, що завдяки харківським домовленостями між президентами України і Росії питання перебування ЧФ РФ переведене в категорію «постійного», «що є військовою окупацією».
За його словами, політику безпеки, завдяки харківським домовленостям, «було повністю програно Україною».
Ющенко висловив побоювання, що слідом за пролонгацією договору про перебування ЧФ РФ на території України, Україна здасть позиції з ядерної енергетики, авіаційної промисловості, стратегічної приватизації.
Він також висловив здивування реакцією на українсько-російські домовленості представників європейських країн.
«Реакція, яка існує сьогодні, і, зокрема, європейська, дуже дивна», - сказав Ющенко.
Враховуючи це, Ющенко сказав, що сьогодні більше покладається на журналістів, на громадськість, яка повинна «прокинутися» й усвідомити загрозу незалежності України угоди про пролонгацію терміну базування ЧФ РФ у Криму.
«Цивільна позиція може зробити набагато більше, ніж будь-який політичний прапор», - сказав він.
Крім того, Ющенко вважає неперспективним проведення процедури імпічменту Президентові України Віктору Януковичу, хоча і підтримує таку ініціативу.
«Багато політиків кажуть: ми ініціюватимемо імпічмент. У принципі, я підтримую це, але добре розумію, що це шлях у нікуди», - заявив він.
Ющенко підкреслив, що в Україні неврегульована правова процедура проведення імпічменту Президентові.
Як раніше писав ForUm, 21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.
У БЮТ заявили, що за зраду національних інтересів Янукович повинен бути зміщений з посади Президента в порядку імпічменту.
За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом