У Державній санітарно-епідеміологічній службі України стверджують, що вода у Київському водосховищі відповідає нормативним вимогам. Як повідомляє інформаційна служба Державної санепідслужби, про це свідчать дані лабораторних досліджень, які провели Центральна санепідстанція Мінохоронздоров'я і Київська обласна санепідстанція.
Під час перевірки було обстежено територію, прилеглу до Київського водосховища, а також воду з Дніпра і грунт з прибережної захисної смуги водосховища.
«Сьогодні одним з основних завдань Державної санепідслужби України є здійснення перевірок якості і безпеки води, а також проведення санітарних і протиепідемічних заходів для забезпечення населення якісною водою», - підкреслив головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Як показали результати досліджень, проби води, відібрані 19 квітня у трьох створах Київського водосховища, відповідають вимогам СанПін №4630-88 «Охорона поверхневих вод від забруднень» для поверхневих водоймищ І категорії водокористування.
У рамках обстеження прибережної захисної смуги Київського водосховища був проведений відбір проб і грунту в місцях найбільш вірогідного стихійного літнього відпочинку населення для дослідження за санітарно-хімічними, мікробіологічними і паразитологічними показниками.
За результатами дослідження було встановлено, що відібрані проби грунту відповідають вимогам за всіма показниками. У пробах води було встановлено відхилення тільки за санітарно-хімічними показниками, зокрема, по запаху.
Проте у весняний і осінній періоди року в діапазоні температур від 6 до 14 градусів за Цельсієм на водозаборах з поверхневих джерел – з річок Дніпро і Десна – фіксується явище, пов'язане з виникненням характерних рибних запахів у воді.
За даними Інституту гідробіології Академії наук України, виникнення у воді різних відтінків рибного запаху реєструється у всьому світі. Це явище співпадає з інтенсивним розвитком деяких діатомових водоростей, мовиться в повідомленні Держсанепідслужби.
Читайте по темі: Шуфричу доповіли, що мертвої риби у Київському морі немає
Київське море перетворилося на могильник: риба розкладається і смердить
У Київському морі загинуло понад 50% риби. На відновлення буде потрібно декілька років
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом