Депутати Львівської міськради ухвалили звернення до Верховної Ради України, СБУ та Генпрокуратури з вимогою дати правову оцінку діям Президента України Віктора Януковича щодо підписаних з президентом Росії Дмитром Медведєвим договорів стосовно продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Також депутати у зверненні вимагають ініціювати процедуру імпічменту Президента України у відповідності зі статтею 111 Конституції України.
За таке звернення у п'ятницю проголосували 79 депутатів Львівської міськради із 82 присутніх у залі.
«Підписання договору від 21 квітня є прямим порушенням Конституції України. Цей крок свідчить про те, що нові власті позбавляють Україну незалежності, суверенності і самостійності та йдуть на службу кадебістській за своєю суттю владі Кремля. Цим нова влада протиставила себе волі народу і національним інтересам, адже змінити порядок тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України можна було винятково шляхом внесення змін до Конституції України», - сказано у зверненні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Також депутати звернулися до парламенту з вимогою у будь-який спосіб не допустити ратифікації договору щодо продовження перебування ЧФРФ на території України, оскільки «йдеться не про чиїсь вигоди, а про те, бути чи не бути Україні».
«Якщо парламент не може зупинити наступу на нашу державність, то немає сенсу в існуванні такої Верховної Ради, вона повинна саморозпуститися», - наголошується у зверненні.
Також кілька депутатських фракцій заявили про намір їхати до Києва під стіни Верховної Ради з акцією протесту проти ратифікації угод від 21 квітня.
Як повідомляв ForUm, 21 квітня президенти України і Росії підписали угоду з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Згідно з документом, термін перебування Чорноморського флоту РФ у Криму продовжується на 25 років.
У той же час голова КС Андрій Стрижак заявив, що внести подання щодо конституційності міжнародного договору стосовно продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України на 25 років до Конституційного суду України можуть тільки Президент країни і Кабінет міністрів.
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода між президентами України і Росії щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України конституційна.
Також Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження у справі про офіційне тлумачення використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань за поданням колишнього Президента Віктора Ющенка, а також за поданням 50 депутатів Верховної Ради.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом