![КС пояснив: доля Чорноморського флоту в руках Януковича, а Тимошенко дорогу заказано](https://for-ua.com/static/images/previews/41/414826-2.jpg)
Звернутися з поданням про конституційність міжнародного договору щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України на 25 років до Конституційного суду України можуть тільки Президент країни і Кабінет міністрів.
Про це заявив голова КС Андрій Стрижак журналістам у п'ятницю.
«Ви повинні знати, що стосовно міжнародних договорів можуть (звернутися у КС - ІФ) два суб'єкти звернення - Президент і Кабінет міністрів, але не депутати, ніхто», - заявив Стрижак.
При цьому він відмовився коментувати домовленості між президентами України і Російської Федерації Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим стосовно продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України на 25 років.
«Тому давайте дочекаємося – хай буде ратифікований (договір - ред), якщо буде ратифікований, тоді ми його вивчимо», - додав він.
Також у Конституційному суді України не виключають, що питання про конституційність перебування на території України іноземних військових формувань буде розглянуте, якщо подання щодо нього буде оформлене відповідним чином.
«Можливо, воно е майбутньому і буде розглянуте, але для цього потрібно правильно звертатися до Конституційного суду – ні багато, ні мало», - заявив голова КС Андрій Стрижак журналістам у п'ятницю на спільному брифінгу з главою КС Російської Федерації Валерієм Зорькіним.
Стрижак нагадав, що у КС раніше надійшли два звернення з питання тлумачення положень Конституції, які стосуються можливості перебування на території України іноземних військових формувань, – від третього Президента України Віктора Ющенка і народних депутатів.
Глава КС України підкреслив, що суд не розглядав обидва подання у зв'язку з тим, що їхні автори не вказали, яка саме практична необхідність у такому тлумаченні.
«У законі про Конституційний суд є одна дуже важлива норма – для того, щоб воно (подання - ред) було розглянуте КС, повинне бути правове обгрунтування необхідності тлумачення», - пояснив Стрижак.
«На жаль, Президент, його команда і народні депутати, направивши подання, не вказали, чому у цьому випадку потрібно тлумачити саме ту норму, яка практична необхідність», - додав він.
«Тому говорити про те, що КС відмовився, або це непідвідомчо – це ні, почитайте наші визначення. Це суто правове рішення, де сказано: хочете тлумачити, будьте люб'язні, вкажіть практичну необхідність», - зазначив Стрижак.
Як повідомляв ForUm, президенти України і Росії підписали угоду з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Президент РФ Дмитро Медведєв повідомив, що термін перебування Чорноморського флоту РФ у Криму продовжується на 25 років.
У той же час міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода між президентами України і Росії стосовно продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України конституційна.
Також Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження у справі про офіційне тлумачення використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань за поданням колишнього Президента Віктора Ющенка, а також за поданням 50 депутатів Верховної Ради.
За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом